Kolejne roszady w „Project Artemis”. Channing Tatum zastępuje Chrisa Evansa w kosztownym projekcie Apple'a

Stumilionowy projekt Apple'a zatytułowany „Project Artemis” dotknęły kolejne zmiany. Po tym jak z funkcji reżysera zrezygnował Jason Bateman, teraz z projektem pożegnał się odtwórca głównej roli męskiej, czyli Chris Evans. Ekranowego Kapitana Amerykę zastąpił Channing Tatum, zaś na stołku reżyserskim zasiadł Greg Berlanti, scenarzysta takich projektów jak „Superman i Lois” czy „Supergirl” i reżyser dramatu pt. „Twój Simon”.

Powodem rezygnacji Batemana były różnice w podejściu twórczym, natomiast Evans rozstał się z filmem z powodu napiętego harmonogramu. Podczas gdy Berlanti został już zakontraktowany jako reżyser „Project Artemis”, Tatum ma znajdować się obecnie w końcowej fazie negocjacji. Przypomnijmy, że z projektem jest też związana Scarlett Johansson, która wciela się w główną rolę żeńską.

Sprawdź też: Obsada serialowej „Godzilli” ujawniona. Kto wystąpi w nowej produkcji Apple TV+?

Szczegóły prestiżowego projektu Apple'a (platforma nabyła prawa dystrybucyjne do filmu za 100 milionów dolarów) są wciąż owiane tajemnicą. Jedynymi wiadomościami, którymi dysponujemy jest to  to, że akcja produkcji ma rozgrywać się w cieniu słynnej misji kosmicznej Apollo 11 z 1968 roku, zaś gatunkowo film ma być zbliżony do komedii romantycznej. Scenariusz do „Project Artemis” powstał według pióra Rose Gilroy, dla której udział w przedsięwzięciu jest debiutem scenopisarskim.

Źródło: THR / Zdj. MGM