Komiksowa Warszawa 2017: DC Rebirth od Egmontu - transmisja na żywo (aktualizacja)

Transmisja live ze spotkania z Tomkiem Kołodziejczakiem, głównodowodzącym w Klubie Świata Komiksu, czyli komiksowej części wydawnictwa Egmont Polska prosto z Warszawskich Targów Książki. W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną plany wydawnictwa dotyczące nowej serii wydawniczej DC Rebirth/Odrodzenie.
Planowany start spotkania: godzina 10:00.Transmisja samego dźwięku.

Ważne informacje:

 • DC Deluxe zwolniło przez Rebirth i kolekcje Eaglemoss, ale docelowo w przyszłym roku mamy wrócić już do normy. Sześciu rocznie.
 • Jim Lee będzie na festiwalu Komiksu w Łodzi!
 • Wrzesień:
  -Batman
  -Superman
  -Suicide Squad
  -Green Arrow
 • Październik:
  -Flash
  -Action Comics
  -Justice League
  -Detective Comics
 • Listopad:
  -Hal Jordan and the Green Lantern Corps
  -Aquaman
  -Teen Titans
  -All Star Batman
 • Grudzień
  -Harley Quinn
  -Wonder Woman
  -Nightwing
  -Batman Crossover - Night of the Monster Men

Co to jest DC Rebirth?

dc_rebirth_plansza.jpg

Rebirth to nowa inicjatywa amerykańskiego wydawnictwa DC Comics, która ma na celu przywrócenie klasycznych wizerunków komiksowych postaci oraz na nowo wskrzesić w historiach wszystko to, za co czytelnicy uwielbiali kiedyś postacie takie jak Superman, Batman, Wonder Woman, czy Aquaman.

Pierwszy komiks wprowadzający w świat Rebirth ukazał się 25 maja 2016 roku i zapoczątkował nowy okres w historii wydawnictwa. Za Scenariusz DC Universe: Rebirth odpowiada Geoff Johns, który zajmował się już wcześniej odnowieniem wizerunków takich postaci jak Green Lantern i Flash. Tym razem na barkach amerykańskiego scenarzysty spoczywa całe uniwersum DC Comics. Już od pierwszych zeszytów Rebirth cieszyło się w Stanach Zjednoczonych bardzo dużą popularnością zarówno wśród fanów, jak i krytyków. Nie dziwi zatem, że polskie wydawnictwo Egmont, które jest polskim licencjodawcą komiksów DC, jak najszybciej planuje rozpocząć wydawanie komiksów z serii Rebirth, czyli po polsku Odrodzenia.

Na tegorocznym Pyrkonie Tomasz Kołodziejczak - głównodowodzący komiksowej części wydawnictwa Egmont przekazał nam pierwsze szczegóły dotyczące planu wydawniczego. I tak wiemy, że:

- pierwsze dwa komiksy wprowadzające w świat Rebirth, ale będące jeszcze częścią New52 to: Superman: Lois i Clark oraz Superman: Ostatnie dni Supermana. Ich premierę zapowiedziano odpowiednio na czerwiec i sierpień 2017 roku.
- komiks Uniwersum DC Odrodzenie zostanie wydany w linii wydawniczej DC Deluxe, co oznacza, że otrzyma powiększony format oraz wydanie w twardej oprawie z obwolutą. Premierę zapowiedziano na sierpień 2017 roku,
- od września 2017 roku wydawnictwo każdego miesiąca będzie wydawało po cztery tytuły z Rebirth. Format wydania będzie taki sam jak serii Marvel Now, czyli będą to wydania w miękkiej oprawie ze skrzydełkami w cenie okładkowej 39,99 zł.

Na dzisiaj wiemy, że będą to tytuły:

 • Wrzesień:
  -Batman
  -Superman
  -Suicide Squad
  -Green Arrow
 • Październik:
  -Flash
  -Action Comics
  -Justice League
  -Detective Comics
 • Listopad:
  - Hal Jordan and the Green Lantern Corps
  -Aquaman
  -Teen Titans
  -All Star Batman
 • Grudzień
  -Harley Quinn
  -Wonder Woman
  -Nightwing
  -Batman Crossover - Night of the Monster Men

 

źródło: Komiksowa Warszawa / DC Comics