„Książę” – Jim Broadbent i Helen Mirren w zwiastunie komedii o kradzieży dzieła sztuki Goyi. Kiedy premiera?

W sieci zadebiutował polski zwiastun nadchodzącej komedii rodem z Wielkiej Brytanii pt. „Książę”, w której w rolach głównych występują Jim Broadbent („Iris”) oraz Helen Mirren („Królowa”). Obraz jest ostatnią produkcją wyreżyserowaną przez zmarłego w zeszłym roku Rogera Mitchella, twórcę takich filmów, jak „Notting Hill” czy „Dzień dobry TV”.

Wielką Brytanią wstrząsa szokująca wiadomość o zuchwałym skoku na Galerię Narodową. Policja twierdzi, że za kradzieżą bezcennego portretu Księcia Wellingtona pędzla wielkiego Goyi, stoi prawdopodobnie potężna międzynarodowa szajka. Czytając te wiadomości skromny taksówkarz Kempton Bunton nie może powstrzymać śmiechu. Bezcenny Książę ukryty jest bowiem w jego własnej szafie w skromnym domu w Newcastle. Bunton lubi swoje proste życie, kocha żonę i synów, ale nie znosi wszelkiej niesprawiedliwości.

Kradzież bezcennego obrazu to z pewnością największy życiowy wyskok Kemptona, ale cel jak zawsze jest szlachetny. W anonimowych listach mężczyzna proponuje władzom zwrot dzieła, pod warunkiem wprowadzenia pewnych świadczeń na rzecz najbiedniejszych. Gdy policja wpadnie na jego trop, Robin Hood z Newcastle będzie musiał zmierzyć się z brytyjskim wymiarem sprawiedliwości oraz, co gorsze, z gniewem własnej żony.

Sprawdźcie też: Mamy nowy zwiastun 2. sezonu „Gentleman Jack”. Kiedy premiera na HBO Max?

Film, do którego scenariusz stworzyli Richard Bean i Clive Coleman, inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. Oprócz Broadbenta oraz Mirren w obsadzie „Księcia” występują również Fionn WhiteheadMatthew GoodeAnna Maxwell MartinAimée KellyJack Bandeira. Swą premierę obraz miał na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie zyskał pozytywne recenzje

Książę” trafi do polskich kin 20 maja

Źródło i zdj. Monolith Films