LEGENDA polskiej literatury trafi do kin już w sierpniu. Poznajcie bohaterów wyczekiwanej ekranizacji

Pod koniec przyszłego miesiąca na ekranach naszych kin zadebiutuje pełnometrażowa adaptacja uwielbianej książki dla dzieci pt. „O psie, który jeździł koleją” autorstwa Romana Pisarskiego. Tym razem do sieci trafiła garść plakatów z bohaterami produkcji w reżyserii Magdaleny Nieć. Rzućcie okiem.

Gotowi na adaptację książki „O psie, który jeździł koleją”? Oto bohaterowie

Projekt przeniesie legendarną historię do współczesnych czasów i zaproponuje widowni zupełnie inne zakończenie. „O psie, który jeździł koleją” to historia czworonoga wiernego jak Lassie, dzielnego jak Bella i zabawnego jak Beethoven, który od szczenięcia czuł pociąg do wielkiej przygody i swoimi podróżami koleją poruszył miliony serc.

Zuzia ma 10 lat i głowę pełną marzeń. Chciałaby żyć jak inne dzieci, ale choroba sprawia, że jej codzienność jest pełna ograniczeń. Wiedzą o tym rodzice – Małgorzata i pracujący na stacji kolejowej tata – Piotr, którzy robią wszystko, żeby wlać w serce dziecka jak najwięcej radości. Pomoże im w tym Lampo – niezwykły psi podróżnik, którego pojawienie się w życiu Zuzi odmieni jej świat na zawsze.

Sprawdź też: Pożegnanie Indiany Jonesa pod znakiem finansowej porażki Disneya

Obsada filmu „O psie, który jeździł koleją”. Kiedy premiera?

W rolach głównych adaptacji „O psie, który jeździł koleją” występują: Mateusz Damięcki („Furioza”), Monika Pikuła („Teściowie”), Liliana Zajbert („Kruk”), Maksymilian Zieliński („Rodzina na Maxa”) oraz Adam Woronowicz („The Office PL”). Nieć wyreżyserowała film na podstawie skryptu sporządzonego przez Marcina Siemiątkowskiego i Mojcę Tirs (seria „365 dni”). 

Na przygodę z filmem „O psie, który jeździł koleją” wybierzemy się dokładnie 18 sierpnia.

Mateusz Damięcki w filmie O psie, który jeździł koleją za Kino Świat.jpg

Liliana Zajbert w filmie O psie, który jeździł koleją za Kino Świat.jpg

Monika Pikuła w filmie O psie, który jeździł koleją za Kino Świat.jpg

Maksymilian Zieliński w filmie O psie, który jeździł koleją za Kino Świat.jpg

Adam Woronowicz w filmie O psie, który jeździł koleją za Kino Świat.jpg

Zdj. Kino Świat