„Locke & Key” – data premiery oraz pierwszy plakat serialu Netfliksa

Platforma Netflix zaprezentowała dzisiaj pierwszy polski plakat serialu „Locke & Key” opartego na popularnej serii komiksów autorstwa scenarzysty Joego Hilla oraz rysownika Gabriela Rodrigueza pod tym samym tytułem. Dodatkowo ujawniono też datę premiery pierwszego sezonu. Poznajcie szczegóły.

Seria „Locke & Key”, to komiks utrzymany w konwencji horroru. Trójka rodzeństwa Tyler, Kinsey i Bode Locke, które wraz ze swoją matką Niną wprowadza się do starego domu należącego do rodziny ich tragicznie zmarłego ojca, gdzie odkrywają, że stare domostwo kryje w sobie wiele tajemnic, a klucze do różnych drzwi w rezydencji mają magiczną moc zamieniania ludzi w duchy lub wymazywania pamięci. Klucze te chce zdobyć istota imieniem Dodge, która za ich pomocą zamierza otworzyć drzwi piekieł i wpuścić demony do ziemskiego świata.

Locke & Key od Carltona Cuse'a („Zagubieni”, „Bates Motel”) i Meredith Averill („Nawiedzony dom na wzgórzu”) jest historią o miłości, stracie i silnych więziach, które definiują rodzinę.

W serialu występują  Darby Stanchfield (Skandal) jako Nina Locke,  Jackson Robert Scott (IT i IT 2) jako Bode Locke,  Connor Jessup (American Crime) jako Tyler Locke, Emilia Jones (Horrible Histories) jako Kinsey Locke,  Bill Heck (Ballada o Busterze Scruggsie) jako Rendell Locke. Laysla De Oliveira wciela się w rolę Dodge’a, Thomas Mitchell Barnet gra Sama Lessera, Griffin Gluck (American Vandal) Gabe’a, a Coby Bird wciela się w Rufusa Whedona. 

Pierwszy będzie liczył 10 odcinków sezon i zadebiutuje na platformie Netflix już 7 lutego 2020 roku.

Seria komiksowa „Locke & Key” była pierwotnie wydawana w latach 2008-2014 przez wydawnictwo IDW, w Polsce dzięki wydawnictwu Taurus Media wydano w latach 2014-2016 łącznie 6 tomów.

Locke and Key - key art-min.jpg

źródło: zdj. Netlfix / IDW