Mamy datę premiery pierwszego filmu animowanego ze świata „Awatara: Legendy Aanga”

Poznaliśmy datę premiery pierwszego pełnometrażowego filmu animowanego ze świata popularnej kreskówki „Awatar: Legenda Aanga”, która w latach 2005-2008 emitowana była na stacji Nickelodeon. Produkcja od wytwórni Avatar Studios (której właścicielem jest Paramount) trafi na duży ekran 10 października 2025 roku.

Zgodnie z zapowiedziami film animowany ma być początkiem dłuższego planu poszerzania świata znanego z kultowego serialu. Do tej pory mogliśmy dowiedzieć się, że Paramount planuje stworzenie aż trzech pełnometrażowych projektów. Głównym bohaterem pierwszego z nich ma być Aang. Zarówno maga powietrza, jak i pozostałe postaci znane z kreskówki poznamy w filmie w wersji młodych dorosłych.

Sprawdź też: Premiery Netflix na listopad – „The Crown”, „Wednesday” i „1899” 

Film nie doczekał się jeszcze oficjalnego tytułu, choć w kilku miejscach w sieci projekt widnieje pod roboczym tytułem „Animated Aang Avatar”. Za sterami Avatar Studios stoją twórcy i producenci wykonawczy telewizyjnego pierwowzoru, czyli Michael DiMartino oraz Bryan Konietzko

Przypomnijmy, iż niezależnie od filmu pełnometrażowego, powstaje aktorska adaptacja „Legendy Aanga” od Netfliksa, którą widzowie będą mogli zobaczyć w formie serialu. Za produkcję jako showrunner i główny scenarzysta odpowiada Albert Kim znany z telewizyjnej adaptacji „Jeźdźca bez głowy”. Data premiery nie jest jeszcze znana. 

Źródło: AvatarNews.co / Zdj. Nickelodeon