Michelle Yeoh wystąpi w musicalowym prequelu „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”. Kogo zagra?

Michelle Yeoh („Wszystko wszędzie naraz”, „Shang-Chi”) dołączyła do obsady filmowej wersji musicaluWicked”, która powstaje dla Universala. W produkcji będącej częścią uniwersum legendarnegoCzarnoksiężnika z Krainy Oz” malezyjska aktorka zagra Madame Morrible, dyrektorkę Crage Hall na Uniwersytecie Shiz.

Musical luźno oparty na powieści „Wicked: Życie i czasy Złej Czarownicy z Zachodu” zadebiutował na Broadwayu w 2003 roku i przez 17 lat był jednym z największych hitów nowojorskich teatrów. W rolach głównych filmowej ekranizacji występują Cynthia Erivo jako Elfaba (późniejsza Zła Czarownica) oraz Ariana Grande jako Glinda, przyjaciółka Elfaby ze szkolnej ławki.

Sprawdź też: Kolejna lalka z piekła rodem. Oto nowy zwiastun horroru „M3GAN” od Jamesa Wana

Oprócz aktorek w ekipie znalazł się też znany z „Bridgertonów” Jonathan Bailey, którego zobaczymy w roli Fijero, księcia będącego obiektem miłosnym Glindy. Pod koniec października do mediów przedostała się informacja, iż z rolą Czarnoksiężnika ma związać się Jeff Goldblum, jednak pomimo upływu czasu casting nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony.

Filmowa ekranizacja „Wicked” trafi do kin za sprawą Universal Pictures w dwóch częściach. Pierwsza z nich zaplanowana jest na święta Bożego Narodzenia 2024 roku, druga zaś na rok 2025

Źródło: Variety / Zdj. Marvel / Disney