„Midas Man” – oto Beatlesi z biograficznego filmu o managerze zespołu

Ujawniono kolejnych członków obsady oraz pierwsze zdjęcia z planu biograficznej produkcji zatytułowanej „Midas Man”, która opowiada o Brianie Epsteinie, słynnym managerze zespołu The Beatles. Tym razem poznaliśmy odtwórców ról legendarnych muzyków.

W Beatlesów wcielą się kolejno: Jonah Lees („Pentameron”), który wystąpi jako John LennonBlake Richardson („Eleven Days”) jako Paul McCartneyLeo Harvey Elledge („Creation Stories”) jako George Harrison oraz debiutant Campbell Wallace, który na ekranie sportretuje Ringo Starra. Pierwszego perkusistę zespołu, Pete'a Besta zagra Adam Lawrence („Peaky Blinders”).

Za reżyserię filmu odpowiada Sara Sugarman („Duża mała Ania”), która zastąpiła na tym stanowisku Jonasa Akerlunda. Scenariusz przygotował Jonathan Wakeham. „Midas Man” przybliży kulisy sławy Epsteina, który w wieku zaledwie dwudziestu pięciu lat przyczynił się do odkrycia Beatlesów, Cilli Black i Gerry & The Pacemakers. Mężczyzna zmarł, mając niecałe trzydzieści dwa lata, z powodu przedawkowania leków.

Główna rola w filmie trafiła do Jacoba Fortune-Lloyda, który znany jest z występu w serialu Netfliksa „Gambit królowej”. W obsadzie znajdują się również Eddie Marsan („Ray Donovan”), Emily Watson („Czarnobyl”), Omari Douglas („It's a Sin”), Rosie Day („Outlander”) oraz Jay Leno, który wcieli się w Eda Sullivana.

Źródło: deadline.com / Zdj. James Loxley