
W kwietniu wydawnictwo Timof Comics wypuści do sprzedaży trzy komiksy oraz monografię poświęconą powieściom graficznym. Poznajcie szczegóły dotyczące tych tytułów.
Kwietniowe premiery od Timof Comics
Za sprawą „SPA” w Polsce zadebiutuje kolejny artysta ze Skandynawii. Komiks Erika Svetofta zapowiada się intrygująco i to nie tylko ze względu na obecne w opisie porównanie do mang Junji Ito oraz filmów Davida Lyncha czy Larsa Von Triera. Sama warstwa wizualna jest też niepokojąca. Fani „Czarów zjarów” Simona Hanselmanna otrzymają możliwość zapoznania się z ostatnim (póki co) tomem serii. Ważną informację można też znaleźć na facebookowej stronie Timofa - ze względu na dużą ilość powtarzającego się materiału nie ma w planach polskiego wydania „Hypnotic Midday Movie : The Art of Simon Hanselmann”.
Na łamach „Piętna bohaterów” David Sala mierzy się z przeszłością zarówno swojej rodziny, jak i całej Europy. To również jest komiks debiutanta w naszym kraju. Za to z ostatnim z kwietniowych tytułów związany jest prawdziwy weteran rodzimego rynku komiksowego. „Powieść graficzna. Wprowadzenie” pod redakcją Jerzego Szyłaka i Sebastiana Jakuba Konefała wprowadza odbiorców w świat powieści graficznych z całego świata. Brzmi niezwykle ciekawie! Poniżej możecie zapoznać się z opisami wydawcy.
„SPA”
Zjadliwa krytyka branży „wellness” i społeczeństwa konsumenckiego, która przywołuje na myśl filmy Davida Lyncha, Larsa Von Triera czy mangowego mistrza makabry Junji Ito.
SPA to piąty album komiksowy szwedzkiego rysownika Erika Svetofta. Gdzieś w północnej Europie, tajemnicze szkody spowodowane wilgocią rozprzestrzeniają się po luksusowym resorcie spa. Wymagający platynowy gość hotelu znika w niewyjaśnionych okolicznościach, młody pracownik korporacji gubi się w drodze do swojego pokoju, a para nowożeńców stara się cieszyć luksusowym weekendem, próbując uciec od nawiedzonej codzienności.
„Wilkołak Jones i synowie. Czary zjary”
Lawina zabawy i komedii rodzinnej z Wilkołakiem Jonesem i jego synami: Dieselem i Jaxonem, i wszystkimi/większością jego znajomych! Współautorzy: gorący nabytek tej franczyzy – Josh Pettinger, sprawdzony stary wyga – Htmlflowers + dodatkowe kolory od świeżaka – Nate’a Garcii!
„Piętno bohaterów”
„Mój dziadek nie umarł przed generałem Franco. Mimo poniesionych krzywd trzymał się życia z całych sił, za nic nie chcąc trafić do piachu przed swoim oprawcą. Dopiero sześć miesięcy po ogłoszeniu śmierci Caudillo, Antoine Soto odszedł po cichu, we śnie. Nadal jednak czuliśmy jego obecność. Spoglądał na nas smutnym, zagubionym wzrokiem z portretu na ścianie”. Namalował go w Mauthausen jeden ze współwięźniów dziadka, niemiecki antyfaszysta. Obraz latami leżał ukryty pod ziemią, odzyskano go dopiero po wyzwoleniu obozu w 1945 roku.
W Piętnie bohaterów David Sala powraca do wspomnień z czasów dzieciństwa, by oddać hołd swoim dziadkom, bohaterom wojennym zaangażowanym w działalność ruchu oporu.
Dzięki wykorzystaniu wyobraźni, autor przygląda się mrocznym i bolesnym fragmentom własnej historii z bezpiecznej odległości, jednocześnie tworząc nowy, uniwersalny obraz procesu dorastania i zdobywania wiedzy.
„Powieść graficzna. Wprowadzenie”
Monografia zatytułowana Powieść graficzna. Wprowadzenie jest zbiorem artykułów akademickich, który poświęcono fenomenowi graphic novels. Czytelnicy i czytelniczki znajdą tutaj teksty porządkujące sposoby definiowania i badania tej popularnej odmiany komiksu, pogłębione analizy jej gatunków i konwencji oraz praktyk wydawniczych, a także relacje i podsumowania badań związanych z historią i ewolucją wykorzystywanych w powieściach graficznych form narracyjnych. Autorzy i autorki artykułów eksplorują między innymi takie obszary badawcze jak: kontrowersje związane z używaniem terminu graphic novels, archeologia opowieści obrazkowych czy ewolucja powieści graficznych w Japonii; przybliżają również strategie publikacyjne związane z tak zwanymi komiksowymi runami, scenariuszowe i wizualne inspiracje konwencją czarnego kryminału, analizy filmowych adaptacji nurtów indie i underground oraz wydawniczy wieloświat z fabuł wydawanych przez DC Comics.
Wydane wspólnie z Fundacją Instytut Kultury Popularnej
Zdj. Timof Comics