„My mieliśmy szczęście” – Joey King gwiazdą serialu o rodzinie polskich Żydów w czasie II wojny światowej

Joey King („The Act”) znalazła swój kolejny aktorski projekt. Aktorka najlepiej znana z serii komedii romantycznych „The Kissing Booth” wystąpi w miniserialu pt. „We Were the Lucky Ones” od platformy Hulu. Produkcja jest adaptacją powieści historycznej Georgi Hunter wydanej w 2017 roku.

Na polskim rynku książka ukazała się tego samego roku za pośrednictwem wydawnictwa Czarna Owca. Oficjalny opis literackiego pierwowzoru serialu brzmi następująco:

Jest wiosna 1939 roku, a trzypokoleniowa rodzina Kurców stara się wieść normalne życie w cieniu nadchodzącego Holokaustu. Dyskusje przy domowym stole związane są z narodzinami dzieci, beztroską codzienności, z dala od złowieszczych nastrojów w ich rodzinnym Radomiu. Jednak widmo zagłady unoszące się nad Europą stanie się nie do wytrzymania, a rodzina Kurców rozproszy się po całym świecie

Sprawdź też: „Rozmowy z przyjaciółmi” – serial na podstawie powieści Sally Rooney doczekał się zwiastuna. Kiedy premiera?

Telewizyjna produkcja inspirowana prawdziwą historią polskich Żydów złoży się z ośmiu odcinków. Za stworzenie scenariusza na podstawie książki Hunter odpowiedzialna jest Erica Lipez („The Morning Show”), która zajmie się również produkcją wykonawczą. Na stanowisku reżysera znajduje się Thomas Kail, twórca filmowej wersji musicalu „Hamilton”.

Źródło: Variety / Czarna Owca / Zdj. Netflix