Na ten horror czekają fani „Obecności”. To kontynuacja przebojowego filmu grozy

W tym roku znów przestraszy nas „Zakonnica”. W sieci ukazała się debiutancka zapowiedź kontynuacji głośnego horroru sprzed pięciu lat, za którą jako reżyser odpowiada Michael Chaves („Obecność 3: Na rozkaz diabła”). Rzućcie okiem, czego możemy spodziewać się po kolejnym tytule z popularnego uniwersum Obecności.

Pierwsza „Zakonnica” była spin-offem filmu „Obecność 2”, w którym aktorka Bonnie Aarons po raz pierwszy wcieliła się w rolę demona w habicie. Akcja horroru wydanego przed pięcioma laty rozgrywała się w rumuńskim klasztorze w 1952 roku. W kontekście sequela mówi się, że fabuła dotyczyć będzie tej samej dekady, ale zamieni scenografię wschodniej Europy na Francję

Sprawdź też: „Five Nights At Freddy’s” to dopiero początek. Horrory na podstawie gier wideo zaleją kina

Obok Aarons powracającej do roli demona Valak obsadę drugiej części „Zakonnicy” tworzą również m.in. Taissa FarmigaAnna PopplewellJonas BloquetKatelyn Rose Downey oraz znana z „Euforii” i „The Last of Us” Storm Reid, dla której film będzie debiutem w Obecnowersum. Nad skryptem do produkcji pracowali: Ian GoldbergRichard Naing oraz Akela Cooper.

Data premiery filmu „Zakonnica 2” odbędzie się 8 września.

Zdj. Warner Bros.