Neil Gaiman: zdjęcia do pierwszego sezonu „Sandmana” się zakończyły

Za pośrednictwem swego konta w serwisie Tumblr, Neil Gaiman poinformował o zakończeniu zdjęć do netfliksowej adaptacji jego kultowej serii komiksów zwanej „Sandman”

W odpowiedzi na jedno z zadanych przez fanów pytań brytyjski twórca takich tytułów, jak choćby „Amerykańscy bogowie” czy „Gwiezdny pył”, potwierdził, że produkcja pierwszego sezonu serialu „The Sandman” została zakończona, a etap pracy nad ekranizacją wszedł właśnie w fazę postprodukcji. Gaiman nie przybliżył, co prawda, żadnej daty premiery, ale wyraził uznanie dla dotychczasowych prac nad serialem. 

Cóż, zakończyliśmy zdjęcia do pierwszego sezonu i teraz wszyscy musimy być cierpliwi, podczas gdy efekty wizualne i tym podobne są realizowane, muzyka jest pisana i nagrywana, i tak dalej. Nie, nie znam żadnej daty premiery, ani nawet kiedy pojawi się zwiastun. To wygląda jak Sandman. Nie wiem, czy to oznacza, że ludziom, którzy oglądają telewizję się to spodoba - choć mam nadzieję, że tak - ale podejrzewam, że jeśli lubisz Sandmana i chcesz go zobaczyć na ekranie, to z pewnością ci się to spodoba. (Myślę też, że Tom Sturridge będzie gwiazdą po pierwszym sezonie).

Akcja serialowej adaptacji została osadzona w 2021 roku i przystosuje historię głównego bohatera do realiów XXI wieku. Scenarzystą i showrunnerem serialu jest Allan Heinberg pracujący między innymi przy scenariuszu do filmowych przygód „Wonder Woman”. Premiery serialu należy spodziewać się na platformie Netflix w 2022 roku.

Źródło: tumblr.com / Zdj. DC Comics