Nie jeden, a dwa nowe sezony serialu „Sweet Home”. Netflix zapowiada powrót koreańskiego horroru

Po dość długim okresie medialnej ciszy streamingowy gigant wreszcie zapowiedział powrót serialu zatytułowanego „Sweet Home”, czyli koreańskiego horroru, który trafił na platformę przed dwoma laty. Jak się okazuje, Netflix wiąże z projektem dalekosiężne plany, bowiem doczekaliśmy się zapowiedzi zarówno drugiego, jak i trzeciego sezonu.

Koreański horror „Sweet Home” z przedłużeniem na dwa nowe sezony od Netfliksa

Decyzja o przedłużeniu horroru „Sweet Home” podyktowana jest sukcesem streamera w zakresie rozwijania oferty produkcji rodem z Azji. Po przetarciu szlaku i ogromnym sukcesie komercyjnym „Squid Game” platforma obrała za wyraźny cel w szczególności produkcje koreańskie, czego - prócz choćby „All of Us Are Dead” - doskonałym przykładem jest nadchodzący remake hiszpańskiego „Domu z papieru”, który pojawi się na Netfliksie już za dziewięć dni.

Sweet Home” zadebiutował w streamingu 18 grudnia 2020 roku i wówczas okazał się pierwszą południowokoreańską serią, która dostała się na listę dziesięciu najczęściej oglądanych produkcji w Stanach Zjednoczonych, w pewnym momencie sięgając nawet pozycji nr 3. Z czasem azjatycki horror Netfliksa zapracował sobie na pierwsze miejsce w ośmiu regionach na świecie, a w aż 42 krajach dostał się do Top 10.

Może zainteresuje Cię: „The Brothers Sun” – gwiazda „Wszystko wszędzie naraz” będzie matkować gangsterowi w nowym serialu Netfliksa

Serial „Sweet Home” od Netfliksa. O czym jest koreański horror? Co zobaczymy w nowych sezonach?

Song Kang w Sweet Home Netflix.jpeg

Głównym bohaterem serialu jest młody samotnik Cha Hyun-soo, który po stracie rodziny w wypadku samochodowym przeprowadza się do nowego mieszkania. Jego spokojne życie wkrótce zostaje zakłócone przez dziwne zdarzenia, po których zaczyna dochodzić w jego nowym bloku. Mieszkańcy zaczynają zamieniać się w potwory, a Hyun-soo i inni próbują przetrwać nadchodzącą apokalipsę.

W głównej roli serialu wystąpił Song Kang. W pozostałych rolach pojawili się m.in. Lee Jin-wookLee Si-youngLee Do-hyunKim Nam-heeGo Min-siPark Kyu-youngGo Yoon-jungKim Kap-soo i Kim Sang-ho.

Rzuć okiem na: „Uncle From Another World” – nowy serial anime od Netfliksa doczekał się oficjalnego zwiastuna

Na stanowisku reżysera kolejnych dwóch serii powróci Lee Eung-bok. Według zapowiedzi nowe odcinki „Sweet Home” mają cechować się znacznie większą skalą, rozwinięciem fabularnym oraz zwiększeniem obsady. Ponadto akcja przeniesie się do niewidzianej wcześniej lokacji

Serial Netfliksa oparty jest na południowokoreańskim komiksie internetowym o tym samym tytule, za który odpowiadają Kim Carnby i Hwang Young-chan.

Źródło: Netflix / The Hollywood Reporter / Zdj. Netflix