Nierządnice, najemnicy, samuraje i postapokalipsa, czyli czerwcowe premiery od Lost In Time

Czerwiec będzie gorący nie tylko ze względu na temperaturę. Sprawdźcie, jakie komiksy na ten miesiąc przygotowało wydawnictwo Lost In Time.

Czerwcowe zapowiedzi Lost In Time

W łapki czytelników trafią dwie kontynuacje i jedna nowość. Miłośnicy twórczości Antonio Segury i José Ortiza otrzymają możliwość zapoznania się z drugim tomem serii „Hombre”. Mając w pamięci poprzednie komiksy tego duetu, ponownie można spodziewać się dobrej lektury. Zbiór trafi do sprzedaży w dwóch wersjach okładkowych - standardowej i limitowanej. Tym z Was, których porwały dzieła Saverio Tenuty powinna ucieszyć zapowiedź „Hitomi”. Co prawda nie jest to pozycja autorstwa wspomnianego artysty, ale ta wyprawa do Kraju Kwitnącej Wiśni również zapowiada się interesująco. W czerwcu do sprzedaży trafi także kolejny album z pracami Sergia Toppiego. Szykuje się kolejna uczta dla oczu. Poniżej możecie zapoznać się z opisami wydawcy.

„Hitomi”

W feudalnej Japonii młoda „wilkobójczyni” i włóczęga bez perspektyw szkoli się w tajemnicy pod okiem Yasuke, niegdyś słynnego, dziś zhańbionego wojownika, starając się znaleźć swoje miejsce w społeczeństwie pełnym uprzedzeń i przemocy. Komiks ten łączy historyczny dryg oraz elegancję Kurosawy z emocjonującą i brutalną akcją w stylu Tarantina, opowiadając o trudach i udrękach przemierzającej prowincję młodej wojowniczki, nieustającej w próbach zdobycia tytułu samuraja, który musi wywalczyć sobie sama.

Hitomi komiks 

„Hombre” księga 2

Na planecie spustoszonej przez serię kataklizmów, konfliktów wojennych i kryzysów energetycznych mężczyzna walczy o przetrwanie w obliczu upadku cywilizowanego społeczeństwa. 

Dzięki połączeniu talentów Antonia Segury i José Ortiza (Burton & Cyb, Tysiąc twarzy Kuby Rozpruwacza) Hombre stał się jedną z najbardziej pamiętnych sag w historii komiksu europejskiego. Duet hiszpańskich twórców zaproponował ponury mariaż science fiction i westernu, który z upływem lat wydaje się bardziej proroczy niż dystopijny. Kompletna saga, publikowana pierwotnie w magazynach „Cimoc” i „K.O. Comics” między 1981 a 1994 rokiem, została zawarta w dwóch tomach polskiego wydania. Album został wzbogacony wprowadzeniem autorstwa Paco Roki (Zmarszczki, Koleje losu). 

Hombre powstał w okresie boomu komiksowego w Hiszpanii w latach osiemdziesiątych. José Ortiz (rysunek, kolor) i Antonio Segura (scenariusz) stworzyli komiks, który stał się klasykiem.

Hombre księga 2 Hombre księga 2 komiks

„Toppi. Galeria: Nierządnice i najemnicy”

W albumie „Nierządnice i najemnicy” włoski mistrz komiksu Sergio Toppi koncentruje się na tematyce kobiecości i męskości. Wydanie prezentuje dzieła zarówno kolorowe, jak i czarno-białe, publikowane m.in. w magazynach oraz zbiorach ilustracji w ciągu trwającej kilka dekad kariery tegoż artysty.

Toppi. Galeria Nierządnice i najemnicy 

Zdj. Lost In Time