Noir, reportaż o Pakistanie i fantasy, czyli zapowiedzi Lost In Time na listopad

W listopadzie wydawnictwo Lost In Time wypuści do sprzedaży cztery tytuły. Czytelnicy ponownie mogą liczyć na dużą różnorodność.

Opisywany jako komiks noir „The Good Asian. Dobry Azjata” sprawia wrażenie, jakby był mroczniejszą wersją przygód detektywa Charliego Chana. Jako miłośnik czarnego kina i klasycznych detektywów mogę powiedzieć, że jestem bardziej niż zainteresowany. Lost In Time wyda też kolejny tom kolekcji Toppiego, więc tuż przed grudniem fani tego włoskiego artysty otrzymają nie lada prezent. Intrygująco zapowiada się również „Klub Dysydenta”, na kartach którego dziennikarz Taha Siddiqui opowiada o m.in. o życiu w Pakistanie. Do sprzedaży trafi także „Colt & Pepper”, czyli ciekawie się prezentujące fantasy osadzone w XVII-wiecznej Ameryce. Poniżej możecie zapoznać się z opisami wydawcy.

„The Good Asian. Dobry Azjata”

Opowiadający o udręczonym, nienawidzącym samego siebie amerykańskim detektywie chińskiego pochodzenia, podążającym tropem zabójcy w San Francisco w 1936 roku, Dobry Azjata to azjatycki film noir rozgrywający się w Chinatown, a główne role grają tutaj Chińczycy… czyli pierwsze pokolenie Amerykanów dorastających w cieniu imigracyjnego zakazu, nieustannie nękanych przez brutalne morderstwa, nadużywającą władzy policję i świat, który – jak się wydaje – nigdy się nie zmienia.

Wielokrotnie nagradzana powieść graficzna, która znalazła się na przeszło dwudziestu listach najlepszych komiksów roku.

The Good Asian. Dobry Azjata komiks

„Toppi. Kolekcja. Tom 5: Kolebka życia”

Powszechnie uważany za geniusza komiksu włoski grafik i autor SERGIO TOPPI nasycił opowieści sekwencyjne niewyobrażalnym wcześniej artyzmem. Wywarł wielki wpływ na wielu słynnych twórców w tej branży, inspirując zachwycającym, wyjątkowym stylem. Twórczość Toppiego obejmuje wiele okresów historycznych oraz kultur i zawiera nawiązania do baśni ludowych z całego świata. Tworzył je, opierając się na gruntownych badaniach źródłowych, i ożywiał iście filmowym rozmachem ilustracji.

Piąty tom kolekcji dzieł Sergia Toppiego zawiera opowieści osadzone w Afryce, Australii i na Południowym Pacyfiku, wydane w tomach Le Dossier Kokombo, Warramunga oraz Ile Pacifique. 

 

„Toppi. Kolekcja. Tom 5: Kolebka życia” komiks

„Klub Dysydenta”

W 2018 roku pakistański dziennikarz śledczy Taha Siddiqui zostaje porwany. Przed morderstwem ratuje go dopiero ucieczka; wybiera życie uchodźcy politycznego i wsiada do pierwszego samolotu do Francji.

Jak sprawić, by władze Pakistanu chciały zamienić twoje życie w piekło? Taha Siddiqui, laureat nagrody reporterskiej Alberta Londres’a, wraz z Hubertem Maurym opowiada w komiksie swoją historię. Rozpoczyna ją trzydzieści pięć lat wstecz – od wczesnego dzieciństwa w Arabii Saudyjskiej. Za młodu sumiennie przyswajał nauki zradykalizowanego ojca, wychowując się w kulturze, w której komiks jest zakazany.

Ta kronika dysydenta, zapis dorastania i boju o prawdę dziennikarza śledczego, ukazuje z wyzwalającym humorem codzienność w jarzmie surowego fundamentalizmu religijnego. To trzydzieści lat przemian Pakistanu – opowieść o upadku swobody prasy, życiu w strachu przed obcością, w podziwie dla siły, ale w soczewce Tahy Siddiquiego również historia walki pojedynczego człowieka o wolność.

 

Klub Dysydenta komiks

 

Colt & Pepper

Osobliwa siedemnastowieczna Ameryka, pełna dziwnych stworzeń przybyłych z alternatywnych światów, a także magii i politycznych intryg.

Kapitan gwardii Salomon Culpepper, zwany przez przyjaciół Pepperem, próbuje ratować swojego siostrzeńca, Colta, który wpadł w tarapaty, gdy spiskował przeciwko księciu Paragusy.

Miasto, w którym Pepper tak często egzekwował prawo, zwraca się teraz przeciwko niemu.

Polskie wydanie Colt & Pepper jest wydaniem zbiorczym zawierającym dwa tomy oryginalnej francuskiej serii: Pandemonium à Paragusa oraz Et in arcadia ego, jakie zostały wydane. Wydanie prezentuje zamkniętą historię.

Opowieść przedstawiona przez Darko Macana łączy ze sobą elementy rodem z powieści płaszcza i szpady z niezwykłym bestiariuszem. To świat na pierwszy rzut oka znajomy, lecz zasiedlony przez magiczne stworzenia: zarówno te piękne i majestatyczne, jak i straszne, nieprawdopodobnie wynaturzone stwory. Eklektyczna mieszanka, która nęci tajemnicami i zaskakuje na każdym kroku. Autorzy (Darko Macan i Igor Kordey), osadzili  akcję w XVII-wiecznej Ameryce, popuszczając wodze wyobraźni, czego efektem jest dynamiczna i intrygująca przygoda w sosie fantasy.

Obowiązkowa lektura dla czytelników szukających w komiksie nieoczywistych połączeń, niezwykłych splotów wydarzeń. I wizualnego majstersztyku w wykonaniu Igora Kordeya, dzięki któremu świat przedstawiony ożywa na kartach komiksu.

Colt & Pepper komiks

 

Zdj. Lost In Time