Nowa komedia od studia A24. Tym razem opowie o starciu z amerykańskim systemem imigracyjnym

Kultowe studio A24 („Moonlight”, „Wszystko wszędzie naraz”) wypuściło nowy zwiastun filmu komediowego pt. „Problemista”. Projekt, który jest autorskim dziełem komika Julio Torresa („Saturday Night Live”), zadebiutuje na dużym ekranie już tego lata. Rzućcie okiem, czy jest na co czekać. 

Alejandro (Torres) jest aspirującym projektantem zabawek z Salwadoru, który stara się wcielić w życie swoje niezwykłe pomysły w Nowym Jorku. Gdy kończy mu się wiza pracownicza, jedyną nadzieją na pozostanie w kraju i realizację marzeń staje się praca u nieobliczalnej outsiderki świata sztuki (w tej roli zdobywczyni Oscara Tilda Swinton).

Sprawdź też: Horror dekady trafi do naszych kin! Oto polski zwiastun dreszczowca „Mów do mnie” od studia A24

Prócz głównej roli Torres czuwa nad projektem także jako reżyser, scenarzysta i  producent. W barwnej ekipie aktorskiej filmu „Problemista” towarzyszą mu m.in. Isabella Rossellini („Blue Velvet”), Greta Lee („Russian Doll”), James Scully („Ty”) oraz raper RZA („Californication”). Produkują m.in. Ali Herting, Dave McCary i aktorka Emma Stone

Film zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych dokładnie 4 sierpnia. Na ten moment nie mamy jeszcze żadnych informacji w kwestii polskiego debiutu.

Zdj. A24