Nowa wersja „Cudownych lat” otrzymała pierwszy zwiastun

ABC podzieliło się pierwszym oficjalnym zwiastunem do serialu „Cudowne lata”, który jest rebootem kultowej produkcji z lat 90. Zapowiedź potwierdza ustaloną wcześniej datę premiery - 22 września.

Narratorem opowieści będzie Don Cheadle, który wcieli się w dorosłą wersję głównego bohatera serii, 12-letniego Deana (Elisha Williams). To właśnie młodzieńcza wersja Deana widnieje na plakacie, który możecie zobaczyć poniżej.

Akcja nowej wersji serialu podobnie jak oryginał osadzona została w drugiej połowie lat 60. ubiegłego wieku w mieście Montgomery w stanie Alabama i opowiada o losach typowej amerykańskiej rodziny. Historia rebootu będzie śledzić losy czarnoskórej rodziny w jednym z kluczowych miejsc dla ruchu praw obywatelskich w Stanach Zjednoczonych. Historia opisywana jest jako opowieść o dojrzewaniu, która będzie nostalgicznym spojrzeniem na czarnoskórą rodzinę z klasy średniej z punktu widzenia Deana.

Serial emitowany był na antenie ABC w latach 1988–1993 przez 6 sezonów, które przełożyły się na wyemitowanie 115 odcinków. Główne role zagrali: Fred Savage jako Kevin Arnold, Dan LauriaAlley MillsOlivia d’AboJason Hervey oraz Josh Saviano.

W nowych bohaterów „Cudownych lat” wcielają się m.in. Don CheadleLaura KariukiElisha WilliamsSaycon Sengbloh oraz Dulé Hill. Scenariusz do serialu przygotował Saladin Patterson, znany z takich seriali  jak „Teoria wielkiego podrywu” oraz „Dwóch i pół”, a reżyserią pilota zajął się Fred Savage występujący w oryginalnej serii. Nowe „Cudowne lata” produkowane są przez twórcę serialu „Imperium” Lee Danielsa oraz Saladina K. Pattersona, który jest również producentem wykonawczym.

Źródło i zdj. ABC