Nowy film Darrena Aronofsky'ego trafi do nas dopiero w przyszłym roku. Kiedy polska premiera „The Whale”?

W sieci można już znaleźć polską datę premiery filmu „Wieloryb” (ang. „The Whale”), czyli najnowszego projektu reżyserskiego Darrena Aronofsky'ego („Zapaśnik”, „Requiem dla snu”). Jak podaje serwis Kino Info produkcja doceniona na tegorocznym festiwalu w Wenecji trafi do polskich kin 17 lutego. „Wieloryba” na nasze ekrany wprowadzi Monolith.

Polska data premiery filmu „The Whale”. Debiut na trzy miesiące po premierze w USA

The Whale” to adaptacja głośnej sztuki autorstwa Samuela D. Huntera. Pierwowzór opowiada historię ekstremalnie otyłego nauczyciela pisarstwa, który będąc na granicy śmierci, podejmuje ostatnią próbę pojednania się z córką, bystrą nastolatką. 

Pobyt „Wieloryba” na tegorocznym festiwalu filmowym w Wenecji okazał się sukcesem. Produkcja opuściła włoską imprezę z trzema wyróżnieniami, zaś występ Brendana Frasera („Mumia”) był jednym z najważniejszych wydarzeń 79. edycji. Warto dodać, że za swą kreację aktor został uhonorowany nagrodą na festiwalu w Toronto, gdzie film miał swą amerykańską premierę

Sprawdź też: Margaret Qualley w zwiastunie dramatu „Stars At Noon” od Claire Denis

Oprócz Frasera obsadę „Wieloryba” tworzą również Sadie Sink („Stranger Things”), Hong Chau („Pomniejszenie”), Samantha Morton ( „Longford”), Ty Simpkins („Naznaczony”) oraz Sathya Sridharan („Blindspot: Mapa zbrodni”). Samuel D. Hunter napisał scenariusz do filmu na podstawie własnej sztuki. 

Zanim nowy film Aronofsky'ego trafi do Polski, firma A24 wprowadzi go do kin w Stanach Zjednoczonych już 9 grudnia.

Źródło: Kino Info / Zdj. A24