Park Chan-Wook wraca do Cannes z nowym filmem. Oto zwiastun i fragmenty thrillera „Decision To Leave”

W sieci zadebiutował zwiastun najnowszego filmu w reżyserii Chan-wook Parka („Służąca”, „Oldboy”), który zawita do nas pod tytułem „Decision To Leave”. Zanim obraz z gatunku kryminału trafi do obiegu kinowego, produkcja południowokoreańskiego mistrza wyświetlona zostanie podczas nadchodzącej, 75. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Park Chan-Wook powraca z nowym thrillerem. Fabuła filmu „Decision To Leave”

Fabuła filmu koncentruje się na detektywie, który zakochuje się w tajemniczej wdowie. Z czasem kobieta staje się główną podejrzaną w prowadzonym przez niego śledztwie dotyczącym morderstwa. W „Decision To Leave” występują: Tang Wei („Ostrożnie, pożądanie”), Park Hae-il („The Host: Potwór”), Lee Jung-hyun („Zombie express 2”), Go Kyung-pyo („Siedem lat jednej nocy”) oraz Park Yong-woo („Wojownik Musa”).

W trakcie canneńskiej imprezy filmowej „Decision To Leave” pokazane zostanie w ramach konkursu głównego, co oznacza, że film Chan-wook Parka powalczy o najważniejszą statuetkę festiwaluZłotą Palmę

Sprawdź też: David Cronenberg powraca do body horroru. Kontrowersyjne „Crimes of the Future” z nowym zwiastunem

Nowy film w reżyserii Chan-wook Parka? Kiedy premiera „Decision To Leave”?

Kinowy debiut „Decision To Leave” w Korei Południowej wyznaczony został na 29 czerwca. W kwietniu serwis streamingowy MUBI nabył prawa do wyświetlenia filmu. Premiery na platformie VOD oczekuje się jesienią tego roku. Na ten moment nie wiadomo czy i kiedy obraz trafi do polskich kin.

Decision to leave by Park chan wook poster.jpg

Źródło: Deadline / Zdj. Mubi