Pixar potwierdza „Iniemamocnych 3”!  Serię czeka jednak poważna zmiana

Pixar szykuje kontynuację jednej ze swoich najpopularniejszych serii. Oficjalnie ogłoszono, że powstanie film „Iniemamocni 3”, który po raz pierwszy w serii, nie będzie reżyserowany przez Brada Birda.

„Iniemamocnych” czeka zmiana reżysera

Zamiast dotychczasowego reżysera stery przejął Peter Sohn, znany z reżyserii animacji „To nie wypanda” oraz „Dobry dinozaur”. Bird pozostaje jednak mocno zaangażowany w projekt – odpowiada za scenariusz i będzie jednym z producentów.

Brad Bird, który napisał i wyreżyserował „Iniemamocnych” z 2004 roku i „Iniemamocnych 2” z 2018, ma obecnie napięty grafik. Pracuje m.in. nad futurystycznym filmem „Ray Gunn” dla Skydance oraz dramatem historycznym „1906” dla Disneya. To prawdopodobnie dlatego zdecydowano się powierzyć reżyserię trzeciej części Peterowi Sohnowi. Co ważne, Bird sam wskazał go jako swojego następcę – obaj twórcy od lat współpracują przy animacjach Pixara, a Sohn od dawna uważa Birda za swojego mentora.

Sprawdź też: Czy ta aktorka pasuje do swojej roli w „Jak wytresować smoka”? Oto jej komentarz

Peter Sohn ma bogate doświadczenie w pracy dla Pixara. Brał udział w produkcji takich hitów jak „Gdzie jest Nemo?”, „Odlot”, „Wall-E” oraz dwóch pierwszych części „Iniemamocnych”. Jego ostatni film, „To nie wypanda”, z czasem stał się niespodziewanym sukcesem kasowym i zarobił niemal 500 milionów dolarów. Film otrzymał również nominację do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany.

Na razie nie ujawniono szczegółów fabuły „Iniemamocnych 3”, nie podano też planowanej daty premiery.

źródło: THR/zdj. Pixar