Polowanie na nazistów w specjalnym grindhouse'owym zwiastunie filmu „Krew i złoto”. Kiedy premiera na Netflix?

Za niespełna miesiąc na Netfliksie zadebiutuje niemiecki film wojenny pt. „Krew i złoto”. Z tej okazji streamingowy gigant wypuścił specjalny zwiastun filmu, który estetyką odnosi się do B-klasowego kina eksploatacji charakterystycznego dla tzw. Grindhouse'ów (placówek specjalizujących się w tym gatunku).

Bękarty wojny” po niemiecku od Netfliksa? Fabuła filmu „Krew i złoto”

Wiosna 1945 roku — ostatnie dni ii wojny światowej. Oto historia niemieckiego dezertera Heinricha (Robert Masser), odważnej młodej rolniczki Elsy (Marie Hacke) i grupy nazistów. Heinrich wraca z frontu do domu i marzy o spotkaniu z córką. Po drodze wpada w ręce SS i zostaje powieszony na drzewie z rozkazu ich dowódcy (Alexander Scheer). W ostatniej chwili żołnierza ratuje Elsa, która udziela mu schronienia.

Tymczasem esesmani przetrząsają pobliską wieść w poszukiwaniu ukrytych przez Żydów kosztowności. Napotykają jednak wrogość ze strony jej mieszkańców, którzy chcieliby zgarnąć skarb dla siebie. Wkrótce Henrich i Elsa wbrew swej woli zostają wciągnięci w szaleńcze poszukiwania złota, które prowadzą do krwawej rozprawy w wiejskim kościele. 

Sprawdź też: Agnieszka Grochowska niczym John Wick. Zwiastun filmu „Dzień Matki” od Netfliksa

„Krew i złoto” – kiedy premiera na Netflix?

Krew i złoto” pojawi się na Netfliksie dokładnie 26 maja

Zdj. Netflix