Polski film zadebiutuje na festiwalu w Toronto. „Cicha ziemia” w oficjalnej selekcji prestiżowej imprezy

Jak informuje dystrybutor produkcji Gutek Film, pełnometrażowy debiut reżyserski Agi Woszczyńskiej zostanie zaprezentowany podczas zbliżającej się edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto.

Jest to jedyny polski obraz, który znalazł się w oficjalnej selekcji tegorocznej edycji festiwalu. Jak donosi Gutek Film, dramat Woszczyńskiej powalczy o nagrodę w prestiżowej sekcji Platform. W rolach głównych wystąpią Agnieszka Żulewska („Ostatni komers”) oraz Dobromir Dymecki („Nic nie ginie”)

„Cicha ziemia” jest pierwszym pełnometrażowym filmem w dorobku Agi Woszczyńskiej. Jej krótki metraż „Fragmenty” znalazł się w 2014 roku w selekcji Festiwalu w Cannes w sekcji Quinzaine des Realisateurs i był jednym z najgłośniejszych shortów wyprodukowanych przez Szkołę Filmową w Łodzi.

Film opowie historię Anny (Żulewska) i Adama (Dymecki), którzy wynajmują wakacyjny dom na słonecznej włoskiej wyspie. Na miejscu okazuje się, że wymarzona willa nie spełnia ich oczekiwań, a wyspa boryka się z brakiem wody. Obecność wynajętego do naprawy basenu robotnika rozpocznie nieoczekiwany łańcuch niepokojących zdarzeń. W pozornie zgodnym małżeństwie do głosu dojdą mroczne instynkty i głęboko skrywane emocje.

Za produkcję „Cichej ziemi” odpowiadają Agnieszka Wasiak z Lava Films („Sweat”), Giovanni Pompili z włoskiego Kino Produzioni i Jordi Niubo z czeskiego i/o post.

Tegoroczna edycja Festiwalu w Toronto rozpocznie się 5 września i potrwa do 18 września

Źródło i zdj. Gutek Film