Poznajcie nowe pokolenie lotników. Tom Cruise i jego adepci na plakatach z filmu „Top Gun: Maverick”

Z okazji zbliżającej się wielkimi krokami premiery filmu pt. „Top Gun: Maverick” wytwórnia Paramount podzieliła się garścią nowych plakatów promujących najnowszy obraz z Tomem Cruisem w roli głównej. Seria grafik ukazuje zarówno nowe, jak i powracające gwiazdy kontynuacji hitu z 1986 roku. Sprawdźcie, jak przedstawia się na nich ekipa aktorska drugiej części „Top Guna”.

Tom Cruise po raz drugi jako Maverick. Fabuła filmu „Top Gun: Maverick”

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarce wojennej Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Staje na czele spec-grupy szkolącej pilotów do udziału w misji, jakiej dotąd nie było. Spotyka porucznika, Bradleya „Roostera” Bradshawa, syna swojego przyjaciela, Nicka „Goose'a” Bradshawa, który zginął przed laty podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz wydarzeniom z przeszłości. Stawia wysokie wymagania tym, którzy zostali wybrani do niebezpiecznej misji.

Sprawdź też: Zwiastun filmu „Avatar: Istota wody” z większą oglądalnością od „Gwiezdnych wojen”

Stare i nowe twarze. Obsada i twórcy filmu „Top Gun: Maverick”

Większość z plakatów poświęconych jest studentom, których Maverick ma za zadanie przekształcić w prawdziwych pilotów. Są to: Bob (Lewis Pullman), Coyote (Greg Tarzan Davis), Hangman (Glen Powell), Fanboy (Danny Ramirez), Payback (Jay Ellis), Phoenix (Monica Barbaro) oraz Bradley "Rooster" Bradshaw (Miles Teller). Rooster jest synem Nicka "Goose'a" Bradshawa (Anthony Edwards), zmarłego drugiego pilota Mavericka. W ekipie aktorskiej znaleźli się również m.in. Val Kilmer, Jennifer Connelly, Jon Hamm oraz Thomasin McKenzie.

Reżyserem filmu jest Joseph Kosinski („Tron: Dziedzictwo”, „Niepamięć”), a za scenariusz odpowiadają Peter Craig, Justin Marks oraz Eric Warren Singer.

Kiedy premiera filmu „Top Gun: Maverick”?

Top Gun: Maverick” wyląduje w polskich kinach dokładnie 27 maja 2022 roku.

Może zainteresuje Cię: Box Office Polska – Tłumy widzów na „Doktorze Strange'u 2”. Trzecie otwarcie wszech czasów Marvela

Oto nowe pokolenie lotników. Plakaty z bohaterami filmu „Top Gun: Maverick”

top-gun-maverick-tom-cruise.jpg

top gun maverick character poster 1.jpg

top gun maverick character poster 2.jpg

top gun character poster 3.jpg

top-gun-maverick-character poster 4-.jpg

top gun character poster 5.jpg

top gun character poster 6.jpg

top gun character poster 7.jpg

top gun character poster 8.jpg

Zdj. Paramount