„Projekt X” spotyka „Noc żywych trupów”. Pełny zwiastun polskiego filmu „Apokawixa” od Xawerego Żuławskiego

Na kilka dni przed światową premierą na FPFF w Gdyni dystrybutor Next Film udostępnił pełny zwiastun polskiego horroru komediowego pt. „Apokawixa”, który wyreżyserował Xawery Żuławski („Wojna polsko-ruska”, „Odwilż”). Zobaczcie, jak zapowiada się polski film o epidemii zombie.

Polski horror o zombie od Xawerego Żuławskego. O czym opowie „Apokawixa”?

Nie będzie żadnego jutra” mówi jedna z bohaterek „Apokawixy”. Razem z grupą przyjaciół przekonają się, że zanieczyszczona przez ludzi natura potrafi się zemścić… Epidemia zombie zaskoczy ich w najmniej oczekiwanym momencie – w środku epickiej imprezy.

Apokawixa” to historia grupy maturzystów, którzy – zmęczeni kolejnymi lockdownami – postanawiają zorganizować nad morzem „melanż życia”. Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń początkowo wszystko idzie normalnie – plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania. Z minuty na minutę całość jednak zaczyna wymykać się spod kontroli. W środku imprezy wybucha epidemia zombie

Sprawdź też: Producenci „Ostatniej Rodziny” i „Bożego Ciała” opowiadają o kobiecej sile. Zwiastun filmu „Śubuk”

Nowy horror o zombie rodem z Polski. Obsada i twórcy filmu „Apokawixa”

Obsadę „Apokawixy” tworzą m.in. Mikołaj Kubacki, Waleria Gorobets, Natalia Pitry, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Mariusz Urbaniec, Aleksander Kaleta, Mikołaj Matczak, Marta Stalmierska, Monika Mikołajczak, Oskar Wojciechowski, a także Sebastian Fabijański, Tomasz Kot, Cezary Pazura oraz Matylda Damięcka.

Żuławski wyreżyserował film na podstawie skryptu, który sporządził wspólnie z Krzysztofem Bernasiem („Mowa ptaków”) i Maciejem Kazulą („Behawiorysta”). Produkcja zakwalifikowała się do Konkursu Głównego  nadchodzącej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, co oznacza, że powalczy o najważniejszą nagrodę imprezy, czyli Złote Lwy.

Rzuć okiem na: Wiemy, kiedy „Chłopi” trafią do kin. Premiera nowego filmu twórców „Twojego Vincenta” dopiero w przyszłym roku

„Apokawixa” – kiedy premiera nowego filmu Xaverego Żuławskiego?

Apokawixa” trafi do kin w całej Polsce już 7 października.

Źródło i zdj. Next Film