Ralph Kaminski śpiewa „Pięć minut łez”. Zobaczcie teledysk promujący „Moje wspaniałe życie”

Do sieci trafił dziś teledysk do piosenki „Pięć minut łez” w coverze Ralpha Kaminskiego. Klip powstał we współpracy z twórcami filmu „Moje wspaniałe życie”, najnowszego projektu Łukasza Grzegorzka, który z tej okazji otrzymał datę premiery. Obraz trafi do kin 29 października tego roku.

W utworze promującym film Grzegorzka Ralph sięgnął do tradycji polskiej piosenki i nagrał własną wersję hitu przed laty wykonywanego przez Halinę Żytkowiak. Piosenka oryginalnie znalazła się na jej solowej płycie „Jestem tylko dziewczyną” wydanej w 1978 r. Autorem tekstu do „Pięciu minut łez” jest Andrzej Mogielnicki, muzykę napisał Zbigniew Hołdys.

Nowy wykonawca piosenki wypowiedział się o swoim udziale w projekcie w następujący sposób:

Zawsze marzyłem, żeby zrobić coś do filmu, więc propozycja nagrania piosenki promującej była idealna. Spodobał mi się pomysł na cover piosenki Haliny Żytkowiak, która dla mojego pokolenia jest zapomnianym przebojem. Wspaniale było również współpracować z Andrzejem „Izim” Izdebskim, z którym nagrałem obie moje płyty. Usłyszenie „Pięciu minut łez” na uroczystej premierze podczas festiwalu Nowe Horyzonty było spełnieniem marzeń.

Kaminski wypowiedział się również o samym filmie. Rzućcie okiem, co artysta miał do powiedzenia na temat „Mojego wspaniałego życia”:

Bardzo cieszę się również z tego, że nagrałem piosenkę właśnie do takiego filmu jak „Moje wspaniałe życie”. To piękna i wzruszająca historia, która skłania do refleksji. Seans był dla mnie ogromnie poruszający, ponieważ główna bohaterka kojarzyła mi się z mamą

Opis trzeciego filmu Grzegorzka przedstawia się następująco: Może i wspaniałe, ale czy na pewno moje? Z takim pytaniem mierzy się Joanna (Agata Buzek), bohaterka komedii obyczajowej Łukasza Grzegorzka. Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego „Jo” prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie „wspaniałe”.

Oprócz Agaty Buzek w obsadzie filmu znaleźli się m.in. Jacek BraciakAdam WoronowiczMałgorzata Zajączkowska. Oprócz Agaty Buzek w obsadzie filmu znaleźli się m.in. Jacek Braciak, Adam Woronowicz, Małgorzata Zajączkowska

Moje wspaniałe życie zadebiutuje w kinach 29 października. Polscy widzowie mieli już okazję obejrzeć film przedpremierowo na specjalnym pokazie odbywającym się podczas tegorocznej edycji Festiwalu Nowe Horyzonty. Trzeci film Grzegorzka będzie również jednym z kandydatów do głównej nagrody nadchodzącego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie obok piętnastu innych produkcji walczył będzie o prym w Konkursie Głównym

Źródło i zdj. Gutek Film