„Reality” z Sydney Sweeney zobaczymy w polskich kinach. Ten film zachwycił krytyków

Doceniony przez światową krytykę film „Reality” z Sydney Sweeney („Euforia”) w roli głównej nie trafi do polskiej oferty platformy streamingowej HBO Max. Zamiast tego oparta na faktach produkcja w reżyserii debiutantki Tiny Satter zadebiutuje w naszym kraju na dużym ekranie. Obraz zobaczymy dokładnie 18 sierpnia dzięki dystrybutorowi M2 Films.

Gwiazda „Euforii” rusza na podbój dużego ekranu. O czym opowie dramat „Reality”?

Główną bohaterką filmu jest Reality Winner, kobieta służąca w amerykańskich siłach powietrznych i tłumaczka NSA, która ujawniła mediom tajne informacje dotyczące rosyjskiego oddziaływania na wybory prezydenckie w USA zwieńczone zwycięstwem Donalda Trumpa. Już dwa lata później Amerykanka została skazana na pięć lat i trzy miesiące więzienia. 

Winner została aresztowana 3 czerwca 2017 roku pod zarzutem ujawnienia raportu wywiadowczego o rosyjskiej ingerencji w wybory w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku. Raport pochodzący z Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) i został przekazany przez nią do serwisu informacyjnego The Intercept. W raporcie wskazano, że rosyjscy hakerzy uzyskali dostęp do list rejestracyjnych wyborców, ale nie zostało w nim stwierdzone, czy wprowadzono jakiekolwiek zmiany. 

Sprawdź też: Na HBO Max też będzie co oglądać! Wysyp serialowych i filmowych premier na czerwiec

Przedsięwzięcie od HBO Films zostało premierowo wyświetlone w trakcie tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego w Berlinie, gdzie otrzymało doskonałe recenzje. Po debiucie w platformie streamingowej Max obrazowi udało się utrzymać wysoki wynik recenzencki. Na ten moment w serwisie Rotten Tomatoes „Reality” może poszczycić się rezultatem 93% pozytywnych not od krytyków po 55 opublikowanych tekstach. 

Źródło: Kino Info / Rotten Tomatoes / Zdj. HBO