Roman Polański nakręcił nowy film. Zobaczcie pierwszy fragment

Podczas jubileuszowej, 80. już edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji zaprezentowany zostanie nowy film w reżyserii Romana Polańskiego. Polsko-francuska koprodukcja zatytułowana „The Palace” określana jest czarną komedią, której akcja rozgrywa się w trakcie hucznego Sylwestra 1999 roku. Przed Wami pierwszy fragment obrazu.

Roman Polański wraca z nowym filmem. Jego komedia zadebiutuje w Wenecji

O – trzymanym w tajemnicy – wejściu Polańskiego na plan nowego filmu informowaliśmy Was wiosną minionego roku. Pierwszy projekt polskiego twórcy od czasu docenionego przez krytykę „Oficera i szpiega” z 2019 roku zaliczy na weneckiej imprezie swój światowy debiut. Fabuła obrazu koncentrować się będzie na losach gości i pracowników wystawnego hotelu w szwajcarskich Alpach, którzy wspólnie obchodzić będą wejście w nowe millenium.

Obsadę tworzą m.in. Oliver Masucci („Dark”), Fanny Ardant („8 kobiet”), John Cleese („Latający Cyrk Monty Pythona”) czy Mickey Rourke („Zapaśnik”). Polański wyreżyserował film na podstawie skryptu, nad którym pracował wspólnie z Jerzym Skolimowskim i Ewą Piaskowską. Za zdjęcia odpowiada Paweł Edelman („Pianista”), z kolei muzykę skomponował Alexandre Desplat znany ze swej współpracy z Wesem Andersonem

Sprawdź też: Queerowy western Pedro Almodóvara niebawem trafi do streamingu. Kiedy zobaczymy „Strange Way of Life”?

The Palace” zadebiutuje w Wenecji w sekcji pozakonkursowej. 80. edycja festiwalu potrwa od 30 sierpnia do 9 września. Po tym okresie film Polańskiego trafi do włoskich kin dokładnie 28 września. Na ten moment nie znamy jeszcze polskiej daty premiery obrazu.

Źródło: 01 Distribution / Zdj. Denis Makarenko / Depositphotos