Ruszyły zdjęcia do nowego polskiego komediodramatu. Co wiemy o bajkowym filmie „Lany Poniedziałek”?

Padł pierwszy klaps na planie filmu „Lany Poniedziałek” w reżyserii debiutującej w pełnym metrażu Justyny Mytnik („Fascinatrix”, „Jak zostać papieżem?”). Projekt określany jest bajkowym komediodramatem o sile empatii, którego akcja toczy się w trakcie Świąt Wielkanocnych. W obsadzie filmu znalazła się m.in. Jowita Budnik („Plac Zbawiciela”).

W fabule filmu czytamy, że introwertyczna nastolatka szuka remedium, dzięki któremu przestanie gadać przez sen, zanim jej wścibska siostra podsłucha jej mroczny sekret. W główną rolę wcieliła się Julia Polaczek, której na ekranie partnerować będą: Nel Kaczmarek, Weronika Kozakowska, Anita Poddębniak oraz Maja Kleszcz.

Sprawdź też: Orły 2023: „IO”, „Johnny”, „Chleb i sól” walczą o miano najlepszego filmu – lista nominowanych do polskich nagród

Mytnik jest też — wraz z Rosanną Hall — współautorką scenariusza do „Lanego Poniedziałku”. Głównym producentem międzynarodowego przedsięwzięcia jest Lava Films, polska firma stojąca za takimi tytułami jak „Cicha ziemia”, „Sweat” czy „Śniegu już nigdy nie będzie”. Za dystrybucję odpowiada Monolith Films. Zdjęcia do projektu współfinansowanego przez PISF powstają w Łodzi.

Fotos z planu filmy Lany Poniedziałek za Lava Films.jpg

Źródło: PISF / Lava Films / Zdj. Lava Films