Ruszyły zdjęcia do nowej polskiej czarnej komedii. Kogo i co zobaczymy w „Horror Story”?

W Warszawie padł niedawno pierwszy klaps na planie czarnej komedii zatytułowanej „Horror Story” według reżyserii i scenariusza Adriana Apanela. W rolach głównych filmu debiutującego w pełnym metrażu twórcy zobaczymy Jakuba Zająca („Zenek”) oraz Michalinę Olszańską („Córki dancingu”). 

„Horror Story” – o czym opowie nowa polska czarna komedia? Obsada i twórcy

„Horror Story” to balansująca na granicy jawy i snu, przyprawiona czarnym humorem opowieść o pełnym ambicji absolwencie, który próbuje zdobyć wymarzoną pracę w korporacji. Świat ten jawi się jednak jako coraz bardziej nonsensowny i powtarzający bezmyślne schematy. Na czas szukania zatrudnienia bohater wprowadza się do taniej stancji, która przypomina dom z horrorów

Apanel jest autorem pokazywanego na festiwalach krótkiego metrażu pt. „Stancja” z 2021 roku, z którego niejako wyewoluowała fabuła „Horror Story”. Za oba projekty odpowiedzialne jest Studio Munka. Obok wspomnianej wyżej pary aktorów w czarnej komedii występują także m.in. Marta Stalmierska („Johnny”), Konrad Eleryk („Furioza”), Paulina Gałązka („Na twoim miejscu”), Anna Seniuk („40-latek”) oraz Marian Opania („Piłkarski poker”).

Sprawdź też: „Blef doskonały” – mamy zwiastun polskiej komedii kryminalnej od twórców filmu „Proceder”. Kiedy premiera?

Producentami „Horror Story” z ramienia Studia Munka SFP są Jerzy Kapuściński Ewa Jastrzębska. Obraz realizowany jest ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jego koproducentem jest Studio Produkcyjne Orka. Dystrybucją zajmie się firma Monolith Films.

Prace na planie „Horror Story” potrwają do początku marca.

Michalina Olszańska w Horror Story.Karolina Grabowska Studio Munka SFP.jpeg

Paulina Gałązka i Jakub Zając w Horror Story. Karolina Grabowska Studio Munka SFP 2.jpeg

Jakub Zając w filmie Horror Story zdjęcie za Studio Munka.jpg

Źródło: Studio Munka SFP / Zdj. Studio Munka SFP / Karolina Grabowska