Shrek obchodzi 22. urodziny i z tej okazji wraca na Netfliksa. Trzy pierwsze części znów dostępne!

Najwyższy czas zaplanować kolejną wyprawę do Zasiedmiogórogródu. Powodów, by wrócić do fantastycznej krainy, możemy naliczyć co najmniej kilka, jako że, po pierwsze, dziś wypada 22. rocznica debiutu pierwszego „Shreka” w kinach, no i, po drugie, w polskiej ofercie Netfliksa znów pojawiły się trzy premierowe odsłony kultowego cyklu animacji DreamWorks. To co, kto chce jeszcze raz?

Wielki powrót Shreka do Netfliksa. Które filmy możemy obejrzeć?

Pierwsze trzy filmy z cyklu o zielonym ogrze pojawiły się dziś w polskiej ofercie Netfliksa po nieco ponad miesięcznej absencji. Streamingowy gigant w naszej rodzimej odsłonie usunął z biblioteki filmy „Shrek” i „Shrek 2” dokładnie 31 marca, po to, by pozbyć się obrazów „Shrek Trzeci” oraz „Shrek Forever” niespełna dwa tygodnie później (11 kwietnia). Podczas gdy czwarta odsłona serii wciąż czeka na przywrócenie do oferty, polski widz może już w dowolnej chwili odpalić każdą z poprzednich części.

Jeśli szukacie pretekstu, by raz jeszcze wciągnąć się w fantastyczny świat Zasiedmiogórogrodu, dobrą zachętą mogą okazać się wspomniane już urodziny filmowej wariacji najbardziej znanego ogra świata. Ekranowy Shrek w interpretacji głosowej Mike'a Myersa (w oryginalnej wersji dźwiękowej) debiutował bowiem w kinach 18 maja 2001 roku, czyli dokładnie 22. lata temu - niecały miesiąc po oficjalnej premierze światowej w Mann Village Theatre w Los Angeles. 

Sprawdź też: Shrek powróci w piątym filmie! Osioł może dostać swój spin-off

Gdzie obejrzeć wszystkie filmy z serii „Shrek”? Podpowiadamy 

Przypomnijmy, że filmowy „Shrek” w gruncie rzeczy z miejsca stał się światową sensacją, trafiając do serc zarówno widzów w różnych zakątkach świata, jak i krytyków. Komercyjny przemarsz debiutanckiej odsłony przez kina tytuł zwieńczył wynikiem 491.8 mln dolarów w globalnej kasie (czwarta premiera roku po pierwszym „Harrym Potterze”, „Drużynie Pierścienia” i „Potworach i spółce”), podczas gdy wyrazy uznania ekspertów sięgnęły wyniku 88% pozytywnych not po ponad 200 tekstach, które trafiły do serwisu Rotten Tomatoes

Jeśli w tym momencie nie jesteście akurat subskrybentami Netfliksa, przydatną informacją może okazać się dla Was fakt, iż trzy pierwsze części „Shreka” trafiły dziś także do polskiej oferty platformy SkyShowtime. Do tej pory u tego streamera znaleźć można było jedynie czwartą odsłonę cyklu pt. „Shrek Forever”. Poniżej służymy pełną rozpiską à propos streamingowej dostępności wszystkich części serii najbardziej kultowej animacji od studia DreamWorks. Dobrej Zabawy!

Filmy z serii „Shrek”, na których platformach oglądać?

Platforma/Tytuł „Shrek” „Shrek 2” „Shrek Trzeci” „Shrek Forever”
Netflix Tak Tak Tak Nie
Viaplay Tak Tak Nie Nie
SkyShowtime Tak Tak Tak Tak
Prime Video Tak Tak Nie Nie
HBO Max Nie Nie Tak Tak

Źródło: Rotten Tomatoes / Box Office Mojo / Zdj. DreamWorks