Sony straciło prawa do filmowej adaptacji komiksu „Harbinger”

Sony nie stworzy filmowej wersji „Harbingera”, czyli kolejnego komiksu od wydawnictwa Valiant Comics. Prawa do marki przejęło właśnie studio Paramount.

Harbinger” miało być filmową adaptacją komiksu pod tym samym tytułem opowiadającego historię grupy nastolatków obdarzonych supermocami, którzy postanawiają przeciwstawić się korporacji, dla której pracowali i wykorzystywać swoje niezwykłe umiejętności dla własnych celów.

Sony miało rozpocząć realizację projektu latem lub jesienią tego roku. W obsadzie mieli pojawić się tacy aktorzy jak Dylan O'Brien i Noah Centineo. Reżyserem filmu miał być Justin Tipping, scenarzystą Joshua Beirne-Golden, a producentem Neal Moritz. Przeniesienie projektu do studia Paramount wiąże się z osobą Moritza, który już w zeszłym roku postanowił o przeniesieniu się z Sony Pictures do wytwórni Paramount. Obecnie plany zakładają, że filmowy „Harbinger” przejdzie krótki proces przedprodukcyjny, i z tą samą ekipą twórców będzie realizowany pod szyldem studia Paramount Pictures. Obecnie nie jest jednak jasne, czy w film zaangażują się aktorzy przymierzani wcześniej do głównych ról.

Wcześniejsze plany, których jak widać, nie uda się zrealizować, zakładały, że Sony stworzy własne filmowe superbohaterskie uniwersum nazwane w skrócie VCU (Valiant Comics Universe). Obrazem, który miał owo uniwersum zapoczątkować, jest „Bloodshot”, ekranizacja innego z komiksów z wydawnictwa Valiant, którego gwiazdą jest Vin Diesel. Jego premierę zaplanowano na 21 lutego 2020 roku.

Ruch ze strony studia Paramont pozbawia jednak Sony możliwości stworzenia kolejnej filmowej franczyzy i sprawia, że studio w przypadku sukcesu produkcji „Bloodshot” będzie musiało bardziej skupić się na realizowaniu jej kolejnych sequeli, niż na rozwijaniu komiksowego uniwersum. Decydując się na rozdzielenie praw do swoich komiksowych postaci na różne studia Valiant Comics, wybrało drogę, którą w latach 90. ubiegłego wieku podążał Marvel, przekazując wówczas prawa do swoich postaci różnym wytwórniom.

źródło: TheHollywoodReporter/ zdj. Valaint Comics