Starcie z amerykańskim systemem imigracyjnym w zwiastunie nowej komedii A24. Oto „Problemista”

Wytwórnia A24 („Moonlight”, „Wszystko wszędzie naraz”) wypuściła zwiastun swojego nowego filmu komediowego. Projekt zatytułowany „Problemista” jest autorskim dziełem salwadorskiego komika Julio Torresa („Saturday Night Live”) - mężczyzna opiekuje się przedsięwzięciem jako reżyser, scenarzysta, producent i odtwórca głównej roli.

Alejandro jest aspirującym projektantem zabawek z Salwadoru, który stara się wcielić w życie swoje niezwykłe pomysły w Nowym Jorku. Gdy kończy mu się wiza pracownicza, jedyną nadzieją na pozostanie w kraju i realizację marzeń staje się praca u nieobliczalnej outsiderki świata sztuki (w tej roli zdobywczyni Oscara Tilda Swinton).

Sprawdź też: „The Idol” to najgorzej oceniany serial w historii HBO? Krytycy miażdżą nowy projekt twórcy „Euforii”

Torres przewodzi barwnej obsadzie, w której prócz Swinton znaleźli się również m.in. Isabella Rossellini („Blue Velvet), Greta Lee („Russian Doll”), James Scully („Ty”) oraz raper RZA („Californication”). Wraz z autorem projektu producentami filmu „Problemista” są Ali Herting, Dave McCary oraz aktorka Emma Stone

Film zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych dokładnie 4 sierpnia. Na ten moment nie mamy jeszcze żadnych informacji w kwestii polskiego debiutu.

Źródło i zdj. A24