Taron Egerton w batalii o jedną z najbardziej kultowych gier wideo. Zobaczcie plakat biopicu „Tetris” od Apple TV

Platforma Apple TV+ podzieliła się oficjalnym plakatem promującym film biograficzny pt. „Tetris” z Taronem Egertonem („Rocketman”) w roli głównej. Produkcja wyreżyserowana przez Jona S. Bairda („Brud”) zadebiutuje w ofercie streamera jeszcze w tym miesiącu.

W filmowym „Tetrisie” poznamy szczegóły prawnych potyczek związanych z licencją do słynnej gry, zaprojektowanej przez Rosjan w pierwszej połowie lat 80. Grany przez Egertona Henk Rogers, niegdyś prezes Bullet-Proof Software i jeden z przedstawicieli Nintendo, wdał się w konflikt dotyczący praw autorskich do gry w latach 90. W 1996 roku Rogers założył The Tetris Company LLC, do którego ostatecznie powędrowały prawa do posługiwania się znakiem handlowym „Tetris”.

Producentem „Tetrisa” jest Matthew Vaughn, reżyser „Kingsman”. Poza Egertonem w obsadzie są też między innymi Toby Jones, Nikita Yefremov, Roger Allam i Anthony Boyle. Film zadebiutuje w ofercie platformy Apple TV+ dokładnie 31 marca. Wcześniej (15 marca) produkcję będą mogli obejrzeć uczestnicy festiwalu SXSW.

Plakat do filmu Tetris od Apple TV.jpg

Zdj. Apple