„Tata” – już za miesiąc premiera drugiego polskiego filmu od Warner Bros. Zobaczcie nowy plakat komediodramatu

Za niespełna miesiąc na ekranach naszych kin zadebiutuje druga polska produkcja od studia Warner Bros. Mowa tu o filmie zatytułowanym „Tata”, w którym w roli głównej zobaczymy Eryka Lubosa. W sieci właśnie pojawił się oficjalny plakat projektu.

Eryk Lubos w rozczulającym komediodramacie „Tata”. Mamy oficjalny plakat

Michał jest kierowcą TIRa i ojcem samotnie wychowującym córkę Miśkę. Długie godziny za kółkiem, samotność i ciągłe życie w drodze to dla niego codzienność. Najważniejsze, żeby dotrzeć z towarem na czas. Kiedy jest w trasie, jego córką opiekuje się ukraińska sąsiadka. Jej wnuczka Lena i Miśka są nierozłączne. Gdy ukraińska niania nagle umiera, Michał zabiera dziewczynki ze sobą w podróż.

Przydrożne parkingi, życie w trasie, granica, a wreszcie spotkanie z rodziną Lenki w Ukrainie to dla dziewczynek ważna lekcja siostrzeństwa, dorastania w zmieniającym się na ich oczach świecie peryferii Europy. Ukraina, która dla Lenki jest symbolem domu i cudownego dzieciństwa okaże się miejscem doświadczonym przez trudy życia i zmagania bohaterów. Dla Michała przymusowa podróż to czas dorastania do bycia tatą

Sprawdź też: Zwiastun i plakat przypomina o polskim filmie „Chleb i sól”. Kiedy premiera obrazu docenionego w Wenecji?

„Tata” – obsada i twórcy filmu Warner Bros. Kiedy premiera?

Za kamerą filmu „Tata” stanęła Anna Maliszewska („Demakijaż”, „Pokój szybkich randek”). Twórczyni nakręciła projekt według skryptu sporządzonego wspólnie z Przemysławem Chruścielewskim („Żeby nie było śladów”). Lubosowi na ekranie towarzyszą m.in. Klaudia Kurak, Polina Gromova, Sonia Roszczuk, Maria Svizhinska, Zofia Jankowska, Jacek Grondowy, a także Marta Malikowska, którą mogą kojarzyć widzowie serialu „Ślepnąc od świateł”. 

Tata” trafi do polskich kin już 24 lutego

Plakat do polskiego filmu Tata od Warner Bros.jpg

Zdj. Warner Bros.