„The Palace” – Kate Winslet z główną rolą w nowym miniserialu HBO od scenarzysty „Sukcesji”

Kate Winslet znalazła swój kolejny aktorski projekt. Laureatka Oscara za rolę w filmie „Lektor” otrzymała główną rolę w miniserialu „The Palace” od HBO. Dla angielskiej aktorki będzie to już czwarta produkcja telewizyjna zrealizowana dla platformy.

Przypomnijmy, iż wcześniej dla HBO Winslet wystąpiła w nowej adaptacji powieści „Mildred Pierce” w reżyserii Todda Haynesa z 2011 roku, a także w „Mare z Easttown, kryminale, który debiutował na stacji w ubiegłym roku. W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się natomiast, że aktorka wcieli się w główną bohaterkę nadchodzącego serialu pt. „The Trust”.

Sprawdź też: Pedro Pascal i David Harbour zagrają w nowym serialu od HBO Max. Co wiemy o „My Dentist's Murder Trial”?

O produkcji zatytułowanej „The Palace” nie wiemy wiele. Z informacji, które przedostały się do mediów wynika, że akcja serialu będzie rozgrywać się w rzeczywistości totalitarnego reżimu na przestrzeni jednego roku. Oprócz roli głównej w projekcie Winslet będzie również czuwać nad serialem jako producentka wykonawcza

Za stworzenie serialu odpowiada Will Tracy, jeden ze scenarzystówSukcesji”. Na stanowisku reżysera „The Palace” zasiądzie natomiast Stephen Frears, twórca, który w swoim dorobku ma takie tytuły jak „Skandal w angielskim stylu” czy „Boska Florence”. 

Źródło: Variety / HBO