Tilda Swinton w podwójnej roli nowego dreszczowca od A24. Zobaczcie zwiastun „The Eternal Daughter”

A24 wypuściło zwiastun dreszczowca pt. „The Eternal Daughter”, którego gwiazdą jest laureatka Oscara Tilda Swinton („Musimy porozmawiać o Kevinie”, „Suspiria”). Zobaczcie jak prezentuje się obraz, nad którym jako reżyserka i scenarzystka czuwa Joanna Hogg („Pamiątka”, „Archipelag”).

The Eternal Daughter” śledzi losy się na filmowczyni w średnim wieku (Swinton) i jej matki, które spędzają kilka nocy w starym wiejskim hotelu, miejscu, które ma spore znaczenie dla nich obu. Spowity tajemnicą film Hogg określany jest złożona opowieść o macierzyństwie, pamięci i stracie. Gatunkowo filmowi blisko jest do gotyckich dreszczowców

Sprawdź też: Jacob Elordi i Cailee Spaeny jako Elvis i Priscilla Presleyowie. Zobaczcie zdjęcia z planu filmu Sofii Coppoli

Film przedpremierowo pokazywany był na festiwalach w Wenecji oraz Londynie, gdzie spotkał się z bardzo przychylnym odzewem od krytyki. Na ten moment w serwisie Rotten Tomatoes najnowsza produkcja Hogg może poszczycić się wynikiem 95% pozytywnych recenzji od krytyków po 38 opublikowanych tekstach.

Do kin w Stanach Zjednoczonych „The Eternal Daughter” trafi już 2 grudnia. Nie znamy jeszcze polskiej daty premiery filmu.

Źródło: BFI / Rotten Tomatoes / Zdj. A24