Trzecia część „Królestwa” Larsa von Triera zagości na ekranach polskich kin. Zobaczcie przerażający zwiastun

Oprócz specjalnych pokazów dwóch pierwszych sezonów „KrólestwaLarsa von Triera, Gutek Film zafunduje polskim widzom również „Exodus”. Trzecia i finalna odsłona kultowej serii duńskiego reżysera na dobre zagości na ekranach naszych kin. Do regularnej dystrybucji firma wprowadzi ją dokładnie 29 września.

Czas zamknąć trylogię. „Królestwo: Exodus” z datą premiery w polskich kinach

Lars Von Trier powraca do źródła. Kiedy w latach 90. przystępował do realizacji „Królestwa”, miniserialu dla telewizji duńskiej, planował stworzenie cyklu w trzech odsłonach. Realizację wstrzymano po dwóch seriach, a nigdy nieukończony sezon trzeci przeszedł w sferę mitu. Utopijna próba wywołania tego formatu z telewizyjnych zaświatów i domknięcie pewnego rozpoczętego przedsięwzięcia stała się zatem wydarzeniem.

W „Królestwo: Exodus”, po dwudziestu pięciu latach od wydarzeń z oryginalnych serii, znowu trafiamy do nawiedzonego szpitala w centrum Kopenhagi, i jak się okazuje, niewiele się zmieniło: lunatyczka Karen łączy siły z personelem oddziału, by stawić opór mocom piekielnym, syn doktora Helmera przejmuje schedę po ojcu, a w szpitalnych podziemiach żarliwe dyskusje toczy tajne bractwo Anonimowych Szwedów.

Sprawdź też: Reżyserka filmu „Obiecująca. Młoda Kobieta.” wraca z nowym projektem. Znamy datę premiery

Okazję, by zobaczyć „Exodus” przedpremierowo, mają wciąż uczestnicy festiwalu filmowego Nowe Horyzonty, którego stacjonarna edycja zakończy się 30 lipca. Dwa pozostałe pokazy finału trylogii Von Triera odbędą się jutro (27 lipca) oraz w sobotę (29 lipca). Gutek Film przygotowuje również serię poza-festiwalowych seansów przedpremierowych, które można będzie zobaczyć m.in. w Warszawie, Poznaniu czy Krakowie. Więcej szczegółów w tym miejscu.

Źródło: Gutek Film / Nowe Horyzonty / Zdj. Gutek Film