TVP realizuje kolejny projekt historyczny. Zajrzyjcie za kulisy serialu „Matylda” z Marią Kowalską w roli głównej

Na początku tego miesiąca Telewizja Polska rozpoczęła produkcję nad nowym serialem historycznym. Projekt zatytułowany „Matylda” opowie historię zbuntowanej córki powstańca styczniowego. Za reżyserię odpowiada Krzysztof Lang („Marzec '68”), a w głównej roli zobaczymy Marię Kowalską, gwiazdę „Pod powierzchnią” i nowej wersji „Znachora”.

„Matylda” to nowa propozycja serialowa od TVP. O czym opowie projekt?

W środku toczącej się emancypacji kobiet, współpracy z zaborcą i emigracją zarobkową poznajemy tytułową bohaterkę – niespełna osiemnastoletnią Matyldę Bilińską, która jest córką byłego powstańca, zamożnego ziemianina zesłanego na Sybir. Dziewczyna nie akceptuje świata takim, jakim jest. Buntuje się wobec utartych reguł i wierzy w to, że może oczekiwać od życia więcej, niż dostaje. Jej postawa nie jest jednak mile widziana w społeczeństwie, co przysparza jej kłopotów.

Serial „Matylda” przedstawi szeroki wachlarz uczuć, ale też cały przekrój XIX-wiecznego społeczeństwa polskiego. Produkcja ukaże bohaterów o różnym statusie społecznym – od arystokracji i ziemiaństwa poprzez inteligencję pracującą oraz chłopów. W obsadzie zobaczymy m.in.: Małgorzatę Buczkowską, Dariusza Chojnackiego, Roberta Czebotara, Ireneusza Czopa, Urszulę Grabowską, Mirosława Haniszewskiego, Grażynę Sobocińską, a także Jędrzeja Hycnara
 

„Matylda” – kiedy premiera nowego serialu historycznego od TVP?

Zdjęcia do serialu będą realizowane m.in. w Warszawie, Łodzi i Lublinie. „Matylda” zadebiutuje na antenie TVP w przyszłym roku.
 
 
Maria Kowalska jako Matylda dla TVP.jpg
Kadr z serialu Matylda od TVP.jpg
Kadr z serialu Matylda od TVP.jpg
Kadr z serialu Matylda od TVP.jpg
Źródło i zdj. TVP