Twórca „Rodziny Soprano” szykuje powrót do telewizji. Co wiemy o serialu dedykowanym stacji FX?

Czyżby świat telewizji miał doczekać się kolejnego arcydzieła? Szanse na taki scenariusz odrobinę się zwiększyły, gdyż media informują, że do powrotu przymierza się sam David Chase. Twórca legendarnej „Rodziny Soprano” połączył siły z reżyserką Hannah Fidell („Pam & Tommy”, „Nauczycielka”), by zrealizować nowy serial dla stacji FX.

Szczegóły o projekcie nie zdążyły przedostać się jeszcze do żadnego z ważnych serwisów. Źródła donoszą jednak, że serial ma być dramatem opartym na jednym z niezrealizowanych dotychczas scenariuszy Chase'a zrealizowanym przy wsparciu współczesnego ujęcia Fidell. Twórca „The Sopranos” i reżyserka mają być odpowiedzialni za przedsięwzięcie jako współtwórcy, współscenarzyści i producenci wykonawczy.

Sprawdź też: Premiery Disney+ na marzec – „The Mandalorian”, „Duchy Inisherin”, „Venom” i inne

Stacja FX — za sprawą której do widzów trafiły tak cenione tytuły, jak „Atlanta” czy „Fargo” — na ten moment zleciła realizację pilotażowego odcinka serialu Chase'a i Fidell. Twórczyni związana kontraktem z FX ma objąć funkcję reżyserki epizodu. Przedsięwzięcie produkować będą FX Productions oraz Chase Films reprezentowane m.in. przez Nicole Lambert („Wszyscy święci New Jersey”).

Źródło: THR / Zdj. HBO