„Ursa Major” – gwiazda „Doktora Strange’a” córką Mary Elizabeth Winstead w nowym thrillerze science fiction

Mary Elizabeth Winstead („Ptaki nocy”, „Colverfield Lane 10”) oraz Xochitl Gomez (ekranowa America Chavez z „Doktora Strange’a 2”) będą miały okazję spotkać się na planie. Aktorki wystąpią wspólnie w nadchodzącym thrillerze science fiction zatytułowanym „Ursa Major”, za który odpowiadają bracia Jonathan i Josh Baker („Kin. Zabójcza broń”).

Winstead i Gomez wcielą się w Charlie i Natalie, matkę i córkę, które walczą o przetrwanie na planecie podobnej do Ziemi. Bohaterki ukrywają się przed grupą nieugiętych łowców, podczas gdy na zewnątrz czyha na nie śmiertelna burza. Dodatkowe problemy pojawiają się, gdy Natalie zaczyna kwestionować decyzje matki, jak i wyjaśnienia dotyczące tego, kim są, jak się tu znaleźli i co muszą zrobić, aby przetrwać.

Sprawdź też: Poznajcie podejrzanych z następnej sprawy Benoit Blanca. Nowi bohaterowie na kolejnych fotkach z „Na noże 2”

Bracia Baker zajmą się reżyserią projektu na podstawie oryginalnego scenariusza, za który odpowiadają Patrick Somerville (twórca serialu „Stacja Jedenasta”), a także Coleen O'Brien i Katie French. Na stanowiskach producenckich znaleźli się m.in. Somerville i David Eisenberg, partner produkcyjny wspomnianego wyżej tytułu od HBO.  

Prawa do sprzedaży projektu wystartują na zbliżającej się edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Kanadyjska impreza potrwa od 8 do 18 września

Źródło: The Hollywood Reporter / Zdj. FX / Marvel