Vince Vaughn w obsadzie nowego serialu współtwórcy „Teda Lasso”

Bill Lawrence, który jest współtwórcą serialu komediowego wyprodukowanego dla Apple TV+ o tytule „Ted Lasso”, zamierza stworzyć kolejną produkcję dla stacji. Projekt nazywać się będzie „Bad Monkey”, a w głównej roli aktorskiej zobaczymy Vince'a Vaugna.

Serial oparty został na powieści Carla Hiaasena z 2013 roku o tym samym tytule. Fabuła opowiada historię Andrew Yancy'ego (Vaughn), byłego detektywa zdegradowanego do roli pracownika sanepidu na południu Florydy. Odcięta ręka znaleziona przez turystę podczas wędkowania wciąga Yancy'ego w świat chciwości i korupcji, który powoduje niszczenie ziemi i środowiska zarówno na Florydzie, jak i na Bahamach.

Lawrence napisze scenariusz serialu i będzie pełnił funkcję producenta wykonawczego. Vaughn, oprócz zagrania głównej roli, również zostanie producentem wykonawczym. Serial został zamówiony na 10 odcinków.

„Bad Monkey” to drugi serial, który Lawrence realizuje dla Apple. „Ted Lasso” niedawno zainaugurował swój drugi sezon. Serial komediowy, w którym w roli głównej występuje Jason Sudeikis, otrzymał 20 nominacji do nagrody Emmy za swój pierwszy sezon.

Lawrence jest również znany z tworzenia popularnej komedii „Scrubs”, która w Polsce występuje pod tytułem „Hoży doktorzy”. „Bad Monkey” będzie pierwszą regularną rolą Vaughna od czasu jego występu w jednym ze sezonów serialu „Detektyw” od HBO.

Przybliżona data premiery „Bad Monkey”  jest wciąż nieznana. 

Źródło: variety.com / Zdj.