„W tym pokoju dokona się morderstwo” – „Glass Onion” z zapowiedzią. Jak długo będziemy czekać na trzecią część „Na Noże”?

Promocja „Glass Onion: Film z serii Na Noże” trwa w najlepsze. Z okazji limitowanej premiery kinowej nowego obrazu Riana Johnsona w USA („Ostatni Jedi”, „Looper - Pętla czasu”) do sieci trafiła kolejna zapowiedź produkcji, w której Daniel Craig powraca do kreacji detektywa Benoit Blanca. Rzućcie okiem na fragment jednej ze scen.

Blanc powraca, by rozwikłać kolejną sprawę. W swej najnowszej przygodzie detektyw trafia do luksusowej rezydencji na pewnej greckiej wyspie, ale to, jak i dlaczego się tam znalazł, jest jedną z wielu zagadek. Blanc poznaje bardzo różnorodną grupę znajomych, którzy zebrali się, jak co roku, na zaproszenie ekscentrycznego miliardera Milesa Brona (Edward Norton). 

Sprawdź też: Reżyser „Historii małżeńskiej” powraca z nowym filmem. Zobaczcie zwiastun „Białego szumu” z główną rolą Adama Drivera

Na liście gości znaleźli się: Andi Brand (Janelle Monae), była partnerka biznesowa Milesa, Claire Debella (Kathryn Hahn), gubernatorka stanu Connecticut, Lionel Toussaint (Leslie Odom Jr.), odnoszący sukcesy naukowiec, Birdie Jay (Kate Hudson), projektantka mody i ex-modelka, oraz jej niezawodna asystentka Peg (Jessica Henwick), a także influencer Duke Cody (Dave Bautista) i jego dziewczyna Whiskey (Madelyn Cline).

Glass Onion: Film z serii Na Noże” trafi do oferty Netfliksa dokładnie 23 grudnia.

Ile będzie odsłon serii „Na Noże”? Kiedy możemy spodziewać się kolejnej?

W marcu 2021 roku Netflix kupił prawa do dwóch sequeli filmu „Na Noże” za przewrotną kwotę 469 milionów dolarów. Pierwszym z nich jest zaplanowany na tegoroczną zimę „Glass Onion”, aczkolwiek o drugim – poza tym, że związani z nim raz jeszcze będą Johnson i Craig – na ten moment nie wiemy jeszcze nic. W wywiadzie dla Deadline reżyser podzielił się jednak kilkoma szczegółami dotyczącymi trzeciego filmu z cyklu.

Skonstruowaliśmy [umowę z Netfliksem] w taki sposób, że gdybym chciał zrobić coś innego w następnej kolejności, to mógłbym to zrobić. I myślę, że wszyscy zakładali, że będę miał kilka innych niepowiązanych projektów. Ale szczerze mówiąc, w ciągu ostatnich kilku miesięcy najbardziej ekscytującą dla mnie rzeczą jest ten trzeci film. I myślę, że zabiorę się za niego od razu. Nie z powodu zobowiązań kontraktowych, ale, dlatego że to jest to dla mnie w tym momencie tak cenny materiał. Chodzi o pomysł na to, jak może on być zupełnie inny od tego, jak i od pierwszego.

Biorąc pod uwagę trzy lata różnicy między premierą pierwszego i drugiego filmu z serii, a także to, że w międzyczasie Johnson pracował nad serialem kryminalnym „Poker Face” dla platformy Peacock, w obliczu tego komunikatu możemy zakładać, że debiutu trzeciej odsłony cyklu możemy spodziewać się nieco wcześniej, niż można było pierwotnie założyć. W związku z tym można wysnuć tezę, że premiera kolejnej części franczyzy „Na Noże” pojawi się najwcześniej w 2024 roku. W wywiadzie Johnson przyznał, że na razie jest na etapie zbierania pomysłów na trzeci film, ale już na początku przyszłego roku zajmie się pisaniem scenariusza na poważnie.

Zdj. Netflix