Wayne Rooney bohaterem dokumentu od Amazon Prime. Oto zwiastun

Legendarny piłkarz Manchesteru United i reprezentacji Anglii, Wayne Rooney został bohaterem filmu dokumentalnego od platformy Amazon Prime. Produkcja, która nosić będzie tytuł „Rooney”, ma się skupić na życiu i karierze byłego zawodnika, a obecnie trenera angielskiej drużyny Derby County.

Platforma Prime Video zapowiedziała film dopiero wczoraj, od razu udostępniając zwiastun produkcji o sportowcu. Obraz zawierać będzie liczne materiały archiwalne, a także rozmowy z bliskimi sportowca wraz z osobami z piłkarskiego otoczenia byłego reprezentanta Anglii, wśród których pojawią się m.in. David Beckham, Thierry Henry czy Rio Ferdinand

Oprócz wielu sukcesów osiągniętych przede wszystkim w piłce klubowej futbolowa kariera Wayne'a Rooneya nie stroniła od kontrowersji. Piłkarz znany jest, chociażby ze swej sportowej agresji, którą często prezentował na boisku. Poza bogatą karierą film poruszać będzie także prywatną stronę życia Rooneya.

Wayne Rooney karierę piłkarską rozpoczął w Evertonie, do którego szkółki piłkarskiej przeszedł w wieku 10 lat. W roku 2002 zadebiutował w pierwszej drużynie tego klubu i stał się najmłodszym strzelcem bramki w Premier League. Przed sezonem 2004/05 trafił do Manchesteru United, gdzie pięciokrotnie zdobył tytuł mistrza Anglii, czterokrotnie Puchar Ligi, a także wygrał m.in. Ligę Mistrzów, Puchar Anglii oraz Ligę Europy. W ciągu trzynastu lat gry dla United Rooney stał się najlepszym strzelcem w historii klubu, uzyskując wynik 253 goli.

Film o Rooneyu jest częścią rozwijania gatunku sportowych dokumentów przez platformę Prime Video Sport. Obok produkcji o piłkarzu, do oferty serwisu trafi również obraz opowiadający o pięściarce Nicoli Adams. Film z jej udziałem zadebiutuje na Prime Video już 12 listopada, natomiast dokument o Rooneyu zaplanowany jest na pierwszą połowę 2022 roku.

Zdj. Prime Video