„Werewolf by Night” początkiem zmian w Marvel Studios? Disney+ ma rozważać zmianę formatu niektórych seriali

Już w ten piątek w ofercie platformy Disney+ pojawi się specjalny film krótkometrażowy pt. „Werewolf by Night”. Halloweenowy projekt, który przedstawi fanom Marvela postać komiksowego Wilkołaka jest pierwszym pokazem MCU stworzonym w ramach tzw. Special Presentation, czyli serii produkcji emitowanych z okazji poszczególnych świąt. Nowe doniesienia sugerują, że w przyszłości możemy doczekać się rozwinięcia tego formatu.

Wilkołak nocą” i świąteczni „Strażnicy Galaktyki” wprowadzą zmiany do MCU?

Na ten moment Marvel Studios oficjalnie zapowiedział dwie premiery w ramach cyklu Special Presentation. Pierwszym obrazem jest wspomniany już „Wilkołak nocą”, zaś po nim swojego debiutu w Disney+ wyczekiwać będzie projekt zatytułowany „Guardians of the Galaxy Holiday Special”, który powinien pojawić się na platformie w okolicach tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Według komunikatu zapewnionego przez serwis Cosmic Circus nowy format ma zostać rozwinięty o kolejne przedsięwzięcia, które nie polegałyby wyłącznie na poszczególnych świętach.

Artykuł sugeruje nawet, że Marvel Studios rozważa przekształcenie niektórych z oficjalnie zapowiedzianych projektów serialowych w kolejne odsłony cyklu Special Presentation. W tekście nie pojawiają się, co prawda żadne tytuły, które mogłyby ulec zmianom, aczkolwiek biorąc pod uwagę ilość przyszłych produkcji MCU, nietrudno jest wyobrazić sobie korzyści z transformacji niektórych z nich

Sprawdź też: Nowy film Marvela od Sony Pictures nabiera kształtów. „El Muerto” znalazł reżysera i scenarzystę

Special Presentation to przyszłość MCU? Które tytuły mogą ulec zmianie formatu?

a-marvel-studios-special-presentation logo.jpgWarto tym samym przypomnieć o istnieniu cyklu Marvel One-Shots, czyli serii filmów krótkometrażowych, które zdobiły krajobraz MCU niemal od samego początku istnienia franczyzy. Jeśli komunikat okaże się prawdą, przyszłe projekty wchodzące w skład Special Presentation mogą przypominać produkcje zaliczane do One-Shots. Wśród nich do tej pory znalazły się takie tytuły jak „Agentka Carter”, „Konsultant”, „Przedmiot 47” czy seria mockumentów „Team Thor”.

Choć doniesieniu daleko jest do oficjalnego komunikatu, niesie ono jednak ze sobą dużą dozę prawdopodobieństwa. Jeśli zestawić niskie oceny kolejnych telewizyjnych projektów i rosnące niezadowolenie fanów z potencjalnym sukcesem „Wilkołaka nocą” (pierwsze opinie są niemal jednogłośnie pozytywne), może okazać się, że zmiana formatu na większą skalę przyczyni się do zwiększenia jakości produkcji wychodzących pod szyldem MCU.

Może zainteresuje Cię: Klasyczne komiksy o Spider-Manie w nowej kolekcji kioskowej. Jak wypada testowy rzut Marvel Origins od Hachette?

W końcowej części artykułu autor z Cosmic Circus wymienia kilka potencjalnych tytułów, które mogłyby powstać w ramach Special Presentation. W tekście jest mowa o co najmniej dwóch spin-offach „Czarnej Pantery” (jeden z nich miałby dotyczyć narodu Wakandy, drugi Okoye, czyli przywódczyni Dora Milaje), spin-offie „Shang-Chi” skupionym wokół Xu Xialing, a także projektów z nowymi postaciami, którymi mogliby być m.in. oficjalnie zapowiedziani Wonder Man i Nova.

Co sądzicie o potencjale wprowadzenia nowego formatu na większą skalę? Które z zapowiedzianych przez Marvel Studios tytułów mogłyby według Was odnieść korzyści ze zmiany? Przypomnijmy, że wśród projektów znajdują się: „A gdyby...” (sezony 2 i 3), „Tajna Inwazja”, „Echo”, „Loki” (2. sezon), „Ironheart”, „Agatha: Coven of Chaos”, „Daredevil: Born Again”, „Untitled Wakanda Series”, „Spider-Man: Freshman Year”, „Spider-Man: Sophomore Year”, „Marvel Zombies”, „Wonder Man”, „Untitled Nova Series”.

Źródło: Cosmic Circus / The Direct / Disney+ / Marvel