Wielkie gwiazdy w filmie o aferze GameStop. Zobaczcie pierwsze zdjęcia

Do sieci trafiła garść premierowych kadrów z komediodramatu pt. „Dumb Money” w reżyserii Craiga Gillespie („Jestem najlepsza. Ja, Tonya”, „Cruella”). Produkcja została oparta na prawdziwej historii giełdowego zamieszania wokół spółki GameStop, do której doszło na początku 2022 roku. Sprawdźcie, jak zapowiada się projekt, który zobaczymy już jesienią.

Dumb Money” opowie historię bezprecedensowej akcji w finansowej branży, kiedy to wystartował zmasowany wykup akcji firmy GameStop zajmującej się stacjonarną sprzedażą gier wideo, konsoli i akcesoriów dla graczy. Po tym, jak fundusze hedgingowe założyły, że spółki będą taniały w najbliższych tygodniach i rozpoczęły oferowanie tzw. krótkiej sprzedaży, do akcji wkroczyła społeczność Reddita, którą wsparł sam Elon Musk.

Masowe wykupowanie akcji spółki doprowadziło do szalonego wzrostu ich cen i naraziło finansowych gigantów na ogromne straty. Początkowo chęć wykupowania akcji podyktowana była chęcią ratowania spółki, ale szybko przeistoczyła się w światowy trend, który według wielu jego uczestników, był próbą przeprowadzenia odwetu na finansowych kolosach, które nie tylko doprowadziły w 2008 roku do wielkiego krachu na giełdzie.

Gwiazdorską obsadę filmu tworzą: Paul Dano („Fabelmanowie”), Sebastian Stan („Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”), Seth Rogen („Pam & Tommy”), Pete Davidson („Bodies, Bodies, Bodies), Shailene Woodley („Gwiazd naszych wina”), America Ferrera („Brzydula Betty”), Vincent D'Onofrio („Daredevil”), Nick Offerman („The Last of Us”) czy Clancy Brown („John Wick 4”). Scenariusz na podstawie książki „The Antisocial Network” stworzyły Lauren Schuker Blum oraz Rebecca Angelo.

Data premiery filmu „Dumb Money” została wyznaczona na 20 października

Nick Offerman i Seth Rogen w filmie Dumb Money.jpg

Shailene Woodley i Paul Dano w filmie Dumb Money.jpg

Seth Rogen w filmie Dumb Money.jpg

Paul Dano w filmie Dumb Money.jpg

Nick Offerman w filmie Dumb Money.jpg

FzJthB4XwAErnmq.jpg

Sebastian Stan w filmie Dumb Money.jpg

Vincent D'Onofrio w filmie Dumb Money.jpg

Pete Davidson i Paul Dano w filmie Dumb Money.jpg

America Ferrera w filmie Dumb Money.jpg

Zdj. Eric Broder Van Dyke / Depositphotos.com / Vanity Fair