Wiemy, kiedy „Outlander” powróci z nowymi odcinkami. Oto data premiery pierwszej części 7. sezonu

Poznaliśmy datę premiery pierwszej części siódmego sezonu serialu „Outlander” od kanału STARZ. Kostiumowy dramat stworzony przez Ronalda D. Moore'a powróci z nowymi odcinkami dokładnie 16 czerwca. Z tej okazji otrzymaliśmy też kilka premierowych kadrów. Rzućcie okiem.

Nowe odcinki serialu „Outlander” już w czerwcu. Obsada i fabuła 7. sezonu

W 7. sezonie powrócą główne gwiazdy serialu, czyli Caitriona Balfe, Sam Heughan, Sophie Skelton i Richard Rankin. W obsadzie nowej serii pojawi się też kilka nowych nazwisk, a mianowicie Izzy Meikle-Small („Królewna Śnieżka i Łowca”) i Joey Phillips („Billy Elliot”). Duet wcieli się w rodzeństwo, odpowiednio w: Rachel Hunter i dr. Denzella Huntera

Czytelnicy pierwowzoru od Diany Gabaldon będą doskonale znali rodzeństwo Hunterów. Bohaterowie wiodą spokojne życie do momentu, gdy w ich progu pojawiają się Ian (John Bell) z rannym Williamem Ransomem (Charles Vandervaart). Denzell szkolił się na lekarza w Bostonie i Londynie. Jego zamiłowanie do wolności sprawia, że przygotowuje się do wstąpienia do armii rewolucjonistów jako chirurg. Jego siostra to skromna kobieta, która wzbudza podziw zarówno Williama, jak i Iana.

Sprawdź też: Premiery Netflix na kwiecień – „Upadek królestwa”, „Power Rangers”, „Łasuch” sezon 2, „Gorzko, Gorzko!” i inne

Warto przypomnieć, że siódmy sezon będzie zdecydowanie dłuższy od poprzedniej serii i złoży się z aż 16 epizodów. Tak duża liczba odcinków wynika z faktu, że pandemia zmusiła twórców do mocnego skrócenia szóstej serii, która pierwotnie miała liczyć 12 odcinków, a finalnie otrzymała tylko 8 epizodów. Dodajmy, że w sierpniu ubiegłego roku seria doczekała się zamówienia prequela pt. „Blood of My Blood”, który opowie o rodzicach Jamiego Frasera.

Kadr z 7. sezonu serialu Outlander za STARZ.jpg

Kadr z 7. sezonu serialu Outlander za STARZ.jpg

Kadr z 7. sezonu serialu Outlander za STARZ.jpg

Kadr z 7. sezonu serialu Outlander za STARZ.jpg

Kadr z 7. sezonu serialu Outlander za STARZ.jpg

Źródło: Deadline / Zdj. STARZ