„Z Tytusem przez historię” – zapowiedź nowej kolekcji komiksów

Nakładem wydawnictwa Ringier Axel Springer ukaże się 8 nowych tomów kolekcji z serii „Tytus, Romek i A'Tomek”, której pierwsze 25 tomów ukazywało się w kioskach już dwukrotnie.

Kontynuacja serii wydana z okazji obchodzonego w zeszłym roku 100-lecia odzyskania Niepodległości otrzyma podtytuł „Z Tytusem przez historię” i w jej ramach co 2 tygodnie otrzymamy tom związany z ważnym wydarzeniem historycznym dotyczącym naszego kraju. Pierwszy tom zadebiutuje już 20 sierpnia.

Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel) to najpopularniejszy autor komiksów w Polsce, grafik, rysownik i publicysta, nestor i mistrz polskich twórców komiksów. Urodził się 7 czerwca 1923 roku w Warszawie. Był uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Karierę graficzną rozpoczął w 1947 roku jako rysownik w „Świecie Przygód”, a następnie w „Świecie Młodych”. Największą popularność przyniosła mu ukazująca się od 1957 roku seria komiksów „Tytus, Romek i A'Tomek”, która wyznaczyła poziom komiksowej narracji, warsztatu i humoru w twórczości dla młodszych czytelników.

W skład kolekcji wejdą następujące tomy:

  1. Tytus, Romek i A'Tomek jako warszawscy powstańcy 1944
  2. Tytus, Romek i A'Tomek w Bitwie Warszawskiej 1920 roku
  3. Tytus, Romek i A'Tomek w bitwie grunwaldzkiej 1410 roku
  4. Tytus, Romek i A'Tomek w odsieczy wiedeńskiej 1683 roku
  5. Tytus, Romek i A'Tomek w wojnie o niepodległość Ameryki
  6. Tytus, Romek i A'Tomek jako rycerze Bolesława Krzywoustego
  7. Tytus, Romek i A'Tomek poznają historię hymnu Polski
  8. Tytus, Romek i A'Tomek obchodzą 100-lecie odzyskania niepodległości Polski

Cena: 9,99 zł.

Źródło: Literia, Ruch.