Zakończyły się zdjęcia do filmu „Ant-Man and the Wasp: Quantumania”

Prace na planie „Ant-Man and the Wasp: Quantumania” oficjalnie dobiegły końca. Ostatni klaps na planie kolejnego przedsięwzięcia Marvel Studios padł wczoraj w Pinewood Studios w Londynie. Informację o zakończeniu zdjęć udostępnił reżyser filmu Peyton Reed, który podzielił się wieściami za pośrednictwem swego konta na Twitterze.

Zdjęcia do trzeciej części przygód Ant-Mana rozpoczęły się 26 lipca i zajęły dokładnie cztery miesiące. Film nie jest jednak jeszcze w pełni gotowy i planowane są niewielkie dokrętki w przyszłym roku w Atlancie i San Francisco, po których, jeśli będzie to koniecznie, mogą nastąpić kolejne sesje zdjęciowe.

Film „Ant-Man and the Wasp: Quantumania od dłuższego czasu wzbudza spore zainteresowanie, z powodu występu wprowadzonego w serialu „Loki Jonathana Majorsa jako Kanga. Tak jak kolejne projekty kinowego uniwersum Marvela, trzecia część Ant-Mana ma rozwinąć eksplorację konceptu multiwersum, z którym ściśle powiązana jest postać Kanga. Według wielu prognoz to właśnie ten bohater ma być naczelnym villainem 4. fazy MCU.

Główne role w filmie grają: Paul Rudd jako Scott LangEvangeline Lilly jako Hope Van DyneMichelle Pfeiffer jako Janet van DyneMichael Douglas jako Hank Pym. Na ekranie pojawi się także Corey Stoll jako YellowjacketMarvel wyznaczył datę premiery filmu Ant-Man and the Wasp: Quantumania na 28 lipca 2023 roku.

Źródło: Twitter / Zdj. Marvel