Zakończyły się zdjęcia do filmu „Różyczka 2”. Robert Więckiewicz i Magdalena Boczarska na nowych fotkach

Padł ostatni klaps na planie polskiego filmu pt. „Różyczka 2”, czyli najnowszego projektu w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego. Z tej okazji do internetu przedostały się zdjęcia z planu produkcji, która trafi na ekrany naszych kin w przyszłym roku. Rzućcie okiem, jak w kreacjach stylizowanych na lata 70. prezentują się Robert Więckiewicz i Magdalena Boczarska.

Różyczka 2” trafi do kin w 2023 roku. Co wiemy o filmie Jana Kidawy-Błońskiego?

Produkcja jest kontynuacją dobrze przyjętej „Różyczki” z 2010 roku, którą nagrodzono m.in. trzema Złotymi Lwami na Festiwalu w Gdyni (najlepszy film, najlepsza rola kobieca, najlepszy dźwięk) oraz Złotym Klakierem (nagroda publiczności), a także Orłem za najlepszą rolę męską.  

Film odkrywa dramatyczną prawdę o przeszłości rodziny głównej bohaterki, Kamili Sakowicz. Niespodziewanie odkryte tajemnice, zmuszą ją do przewartościowania całego życia i dokonania trudnych wyborów. Oprócz Więckiewicza i Boczarskiej na ekranie ponownie zobaczymy także Janusza Gajosa i Jacka Braciaka

Sprawdź też: Wiemy, kiedy „Chłopi” trafią do kin. Premiera nowego filmu twórców „Twojego Vincenta” dopiero w przyszłym roku

Zdjęcia do „Różyczki 2” realizowano głównie w Polsce, ale także w Belgii (Bruksela), Niemczech (Kolonia) i w Izraelu. Autorami scenariusza do filmu są Maciej Karpiński oraz Agatha Dominik.  Producentem i dystrybutorem filmu jest Monolith Films. Koproducentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Robert Więckiewicz i Magdalena Boczarska na planie filmu Różyczka 2 dla Monolith Films.jpg

Robert Więckiewicz i Magdalena Boczarska na planie filmu Różyczka 2 dla Monolith Films 2.jpg

Źródło i zdj. Monolith Films