Zmarł Larry Sellers. Tańcząca Chmura z serialu „Doktor Quinn” miał 72 lata

Odszedł Larry Sellers, amerykański aktor drugoplanowy, kaskader, tłumacz i konsultant ds. Indian północnoamerykańskich, który wsławił się rolami w takich produkcjach jak „Doktor Quinn” czy „Szalony koń”. W kultowym westernowym serialu Sellers wcielił się w rolę Tańczącej Chmury, jednego z przywódców Szejenów.

Sellers był aktorem charakterystycznym słynącym głównie z występów gościnnych. W swoim czasie zaliczył epizody w takich serialach jak „Rodzina Soprano”, „Beverly Hills 90210” czy „Strażnik Teksasu”. Jako jeden ze słynniejszych Rdzennych Amerykanów w przemyśle filmowym Sellers grywał przede wszystkim drugoplanowe role przedstawicieli przeróżnych plemion, choć sam posiadał osedżowsko-czirokezowsko-dakotowskie korzenie.

Wiadomość o śmierci Sellersa przekazała do wiadomości publicznej szwagierka aktora, nie upubliczniając jednocześnie przyczyny zgonu mężczyzny. Sellers odszedł w zeszły czwartek, 9 grudnia w swoim rodzinnym mieście Pawhuska w Oklahomie. Aktor przyszedł na świat 2 października 1949 roku w tym samym miejscu.

Jego największym sukcesem aktorskim jest niewątpliwie rola w serialu „Doktor Quinn”, za którą Sellers otrzymał nawet nominację do nagrody Emmy. Wystąpił on w aż 150 odcinkach na przestrzeni lat 1993-1998. Po raz ostatni wystąpił na ekranie w 2009 roku, wystąpił wówczas w horrorze zatytułowanym „Sacred Bloods”. 

Źródło: THR / Zdj. CBS